Місто і регіон

Про що ніжинська школярка говорила з послом Франції

Будівельні матеріали м.Ніжин

«Найперше, подякувала за підтримку та допомогу Україні й наголосила, що раді бачити таких високоповажних гостей у Ніжині. Розповідала про нашу програму з вивчення французької мови, що діє в гімназії №16. Вони ж були вражені, що у Ніжині є діти, які так вільно розмовляють французькою. Етьєн де Понсен наголосив на тому, що у перспективі готові допомагати розвивати вивчення французької мови у нашому місті. Спілкуватися було цікаво, легко і нестрашно. Бо, впевнена у своєму володінні французькою. Враження – позитивні. Члени делегації цікаві особистості й світлі люди, — розповідає Аня Ченторог.

Ця ніжинська школярка сьогодні спілкувалася з Надзвичайним та Поважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном, який перебував з робочим візитом в Ніжині.

Аня ЧенторогАня Ченторог

Аня учениця НВК «Престиж» №16 ( гімназія), закінчила цього року 9 класів. Дівчина з 5 – го класу вивчає французьку мову, її вчителька — Людмила Копенкіна. Гімназія є учасником програми, яку реалізує Асоціація Liouba Lorr’Ukraine.

Аня вивченням французької мови займається ґрунтовно, здобула друге місце на обласній олімпіаді. Нині випускниця і має плани вступити до міського ліцею.

«Французька мова дуже подобається, – каже Аня, – найперше, своїм звучанням. А ще, з нею відкривається і багато можливостей, як для мене особисто. Як знати, можливо буде щось пов’язане і з архітектурою, IT технологіями, ну чи з математикою. Але французьку мову не полишу. Відверто, у вивчені французька набагато складніша ніж англійська, але мені подобається”.

Дівчина читає в оригіналі французьких письменників, опанувала Дюма «Королева Марго». Є улюбленці у французькій музиці – співачки Zaz та Mylène Farmer. Зауважимо, що Аня випускниця Школи мистецтв при КВНЗ Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької. Клас фортепіано.

Символ Франції, Ейфелеву вежу, ще не бачила. Але мріє відвідати як і Єлисейські поля. На питання — Яке слово чи фразу скажеш коли будеш на знаменитій вежі? Відповідає – «Моя мрія збулася. La Tour Eiffel est très belle».

І як знати, можливо висловлена французькими друзями підтримка Ніжину вже невдовзі здійснить мрію Ані…

Автор: Тетяна Марченко

Фото Валерія Кичка

Джерело: uezd.com.ua
2022-06-24 08:52:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин