Місто і регіон

Про посилення роз’яснювальної роботи щодо безпечного поводження людей на водних об’єктах

Відповідно до доручення обласної державної адміністрації від 19.06.2019р. та з метою вжиття заходів щодо призупинення різкого зростання кількості трагічних випадків на водних об’єктах виконавчий комітет Ніжинської міської ради звертається з проханням провести у всіх колективах роз’яснення правил безпечної поведінки під час перебування на відпочинку біля водних об’єктів.

Про проведену роботу просимо проінформувати виконавчий комітет в термін до 27.06.2019 р.

Статистичні дані щодо нещасних випадків на водоймах України та Чернігівської області й рекомендації щодо основних правил безпечної поведінки людей на воді (Наказ ДСНС України від 10.04.2017р.  №301 « Правила охорони життя людей на водних об’єктах України»:

«Всього з початку року на водоймах України вже загинуло 505 громадян, серед яких 56 – діти.

Тільки за період з 01 по 13 червня на водних об’єктах нашої держави сталося 103 нещасні випадки зі смертельними наслідками.

13 червня в Ічнянському районі потонув 29-річний чоловік. В р. Десна м. Чернігів потонув 11-тирічний хлопчик. В Коропському районі в ставку потонув 52-річний чоловік.

14 червня в р. Десна на міському пляжі «Золотий берег» потонула людина.

15 червня в ставку с. Лосинівка Ніжинського району потонув на очах свідків 10-річний хлопчик.

16 червня в р. Остер в межах м. Ніжина потонув чоловік 1987 р.н.

17 червня в Черніговському районі під час риболовлі потонули 2 чоловіки 1980 та 1988р.н.   Біля м. Носівка в ставку потонув 65-річний киянин.

18 червня упродовж доби на водоймах України загинуло 15 осіб.

20 червня на водних об’єктах Чернігівщини загинуло 2 людини.

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

•пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах. В м. Ніжині – це лівий берег р. Остер в районі вул. Коцюбинського: 50 – 150м вище від гідроспоруди;

•ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Щорічно під час пірнання з гідроспоруди на р. Остер травмуються та гинуть люди (2чол. в 2017р);

•не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

•не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

•не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

•не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

•температура води повинна бути не нижче +17 °С;

•плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;

•слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні ніжинці! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку 101 та викликайте швидку медичну допомогу за тел. 103!

 Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради (за матеріалами офіційного сайту управління ДСНС України у Чернігівській області)»