Місто і регіон

Про дипломованого ніжинського бібліотекаря Любов Гусєву

А ви знали, що редактори є не тільки в газеті, на телебаченні, а й в бібліотеці.

Сьогодні в рубриці #Обличчя_громади_Ніжина познайомимо вас з провідним редактором відділу комплектування і обробки Ніжинської централізованої бібліотечної системи – Гусєвою Любов’ю Григорівною.

Любов Григорівна готує книгу чи періодичне видання перед тим як видати її читачеві. Спочатку приймає надходження, складає рецензії та анотації на друковану продукцію, ставить на облік. Редагує бібліографічні, методичні та інші матеріали, розділи або частини довідково-бібліографічного апарату, здійснює складання каталогів, допоміжних покажчиків. Та багато чого іншого про, що читач і не здогадується.

Так би мовити, робота за кадром. Це те, що робить дипломований бібліотекар, гарна жінка, любляча мама та дружина Любов Григорівна.

Зазвичай всі думають, що видав книгу, забрав книгу і все. А який шлях пройде, доки вона знайде свого читача ніхто і не знає.

Як говорить директорка бібліотеки Олена Євгенівна Єкименко про пані Любу: «Це наш ідеолог».

Люба любить книги ще зі шкільних років, шелест сторінок, запах друкарської фарби, переглядати ілюстрації.

Любов Григорівна в школі навчалася на «відмінно», могла вступити в медичний ВУЗ як багато друзів та однокласників, але обрала Ніжинське училище культури (сучасна назва Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької), а потім вступила до Київського національного університету культури і мистецтва. Отримала спеціальність бібліотекар, бібліограф.

В 1984 році прийшла працювати бібліотекарем в читальний зал Центральної бібліотеки, який знаходився на вул.Яворського, — згадує Любов Григорівна.

Це колишнє приміщення ЦНАПу, а зараз знаходиться Товариство Червоного Хреста.

З теплотою пані Любов згадує перший робочий день в бібліотеці, шумних читачів. На столі у кожного стояли настільні лампи, від них надходили цікаві запити, де хто з них плутали назви авторів чи їх твори.

Курйозних випадків та цікавих вистачає. До прикладу: «Не Шарло́тта Бро́нте

Джэни Эйр, а дайте нам Шарлотку». Навіть вела записник з цікавими перекрученими назвами.

В ті роки багато ходило читачів. Зали працювали до 20—00 год. Директором тоді працювала Тамара Петрівна Карась. А в читальному залі працювала Олена Євгенівна (директорка Ніжинської центральної бібліотечної системи), Віра Юріївна.

Одна зміна працювала з 10-00 до 19-00 а друга зміна працювала з 11-00 до 20-00. Звісно приходили на роботу раніше, бо потрібно підготуватися до видачі книжок та інших видань.

Потім 12 років працювала бібліографом, була упорядником Календаря знаменних та пам’ятних дат м.Ніжина. До слова наш календар визнаний кращим, навіть колеги Чернігівської обласної бібліотеки говорили: «Чому не так як у Ніжині», згадує з посмішкою.

Ще Любов Григорівні подобалося краєзнавство. Вела краєзнавчу картотеку статей, систематичну картотеку статей. Працювала багато з газетами і журналами, книгами. Випускала листівки про видатних особистостей м.Ніжина. Вела історію Ніжинської центральної бібліотеки. Збирала спогади бібліотекарів, які на заслуженому відпочинку.

А наразі, як провідний редактор більше працює з новими книгами, новими надходженнями. Робота не комп’ютеризована, електронного каталогу не має поки що.

За 38 років роботи Любові Григорівни багато чого змінилося. Бібліотека стала сучасною з сучасними технологіями, стало простіше працювати. А раніше все писали від руки.

Зараз бібліотекар це не просто підібрати необхідне видання, а ще й психолог, і еvent-менеджер. Ми займаємося і презентаціями книг, організовуємо творчі вечори, воркшопи. Іншими словами йдемо в ногу з часом.

Сучасна бібліотека — це сучасний бібліотекар – говорить про свою роботу пані Любов. Багато хто приходить, щоб просто поспілкуватися.

В нас була віддана читачка Євгенія Грицай, яка в 100 -річному віці відвідувала наші зали. І ще багато прізвищ згадала наша героїня, з якими її познайомила бібліотека.

Любов Гусєва говорить про себе: «Я вже дивлюся і напам’ять знаю прізвище наших видатних ніжинців. Читаю і вже бачу прізвище, які пов’язані з Ніжином. Пороблю закладки, все по описую, щоб в картотеку занести. Самі собі інколи дивуюсь, що беру книгу в руки і вже знаю, в яке відділення і куди поставити книгу. Я люблю свою роботу. Все життя це бібліотека.»

Любов Григорівна має гарну родину, в якій вона знаходить розраду та натхнення для роботи та для хобі.

Діти, як і Любов люблять читати. Мама з малечку прищепила звичку до читання.

У вільний час пані Люба вишиває ікони бісером, рушники — нитками. Для сина вишила весільні ікони. Також вишиває для друзів, родичів.

Любов Григорівна полюбляє, як кожна жінки квіти. Вона їх вирощує на батьківському подвір’ї в селі. Діти також поповнюють мамин квітник різними видами рослин.

Любов до книг – це найбільша нагорода. Це надихає, заспокоює і дає безмежні знання та неоціненний досвід.

Спілкувалася Ольга ГУК

Ніжинська міська рада

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Джерело: uezd.com.ua
2023-01-06 16:14:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин