Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Присвята непереможності та силі духу: НБУ презентував пам’ятну монету Воєнна розвідка України

У Національному банку презентували пам’ятну монету Воєнна розвідка України. Її випуск приурочено до Дня воєнної розвідки, який Україна відзначатиме 7 вересня.

За даними НБУ, на аверсі нової пам’ятної монети розміщена емблема Головного управління розвідки Міністерства оборони України. На реверсі – відоме гасло воєнних розвідників латиницею Sapiens dominabitur astris (Мудрість панує над зірками).

У центрі композиції на тлі поверхні земної кулі – зображення сови, що пронизує мечем абриси території країни-агресора. Пам’ятна монета Воєнна розвідка України має номінал 5 грн, її виготовлено з нейзильберу. Тираж – до 75 тис. штук.

– Успіхи та здобутки розвідників зазвичай не є загальновідомими, але прийде час і український народ обов’язково дізнається невідомі імена сучасних героїв. Ми не можемо зараз подякувати усім розвідникам поіменно, але можемо вшанувати честь воєнної розвідки. Ця монета – присвята справжній непереможності та силі духу наших воїнів, – зазначив очільник НБУ Андрій Пишний.

Категорія якості карбування монети – спеціальний анциркулейтед, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм. Гурт монети – рифлений. Дизайн монети – Тетяна Балута, а скульптор – Володимир Дем’яненко.

У НБУ звертають увагу, що придбати пам’ятну монету можна буде з 6 вересня в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.

Загалом там планують реалізувати 10 тис. пам’ятних монет, які стануть доступними з першого дня продажу.

Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами (Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк, Приватбанк) в міру їхнього відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.

Інформацію про початок реалізації та точки продажу можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-05 21:09:51

Магазин Автозапчастин м.Ніжин