Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Прилуцьку колонію можливо продадуть

Прилуцьку колонію можливо продадуть

Прилуцьку виховну колонію, яка була розрахована на утримання трьох сотень неповнолітніх, ймовірно продадуть.

Із 6 серпня в Україні стартував розпродаж в’язниць, зокрема тих які не використовуються пенітенціарною системою і знаходяться в стадії консервації після проведеної оптимізації.

Із молотка піде скоріш всього і Прилуцька виховна колонія. Ще на початку минулого літа, останніх 35 засуджених вивезли для продовження відбування терміну покарання до інших міст.

Наразі, після оптимізації пенітенціарної системи, в Україні залишилось лише два заклади де покарання відбувають неповнолітні, зокрема в Ковелі та Кременчуці.

Територія колишньої Прилуцької виховної колонії – це більше 4 гектарів землі в середмісті Прилук.

На ній розташовані їдальня, школа, адміністративні будівлі, спортивний майданчик, три спальні корпуси та церква. На території установи знаходиться біла кам’яна споруда «Тюремний замок», так його назвали у плані забудови Прилук, датованому ще 1840 роком.

Денис Малюсько, міністр юстиції України, під час старту розпродажу в’язниць сказав, що такі об’єкти через наявні інженерні мережі (водопостачання, каналізація тощо) дуже цікаві для інвесторів і додав, що сусіди будуть раді, що тут буде щось інше, окрім в’язниці.

«Що виросте на їхньому місці, заводи, житлові комплекси, торгово-розважальні центри, це все не до нас, а до майбутніх власників та органів місцевого самоврядування, які затверджують генеральні та детальні плани території та видають містобудівні умови і обмеження», – додав міністр юстиції.

За 70% виручених від продажу пустих в’язниць коштів, Міністерство юстиції планує розпочати проєктування, нове будівництво та реконструкцію старої тюремної інфраструктури. Насамперед у Львові та Києві.

Коли ж саме буде виставлено на продаж Прилуцьку виховну колонію невідомо.

За матеріалами сюжету телеканалу ТІМ.

Фото – з мережі Інтернет.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.08.2020