Прилуцький музей показав старовинні ялинкові іграшки зі своїх фондів. ФОТО

Прилуцький краєзнавчий музей імені Василя Івановича Маслова продемонстрував старовинні ялинкові іграшки зі своїх фондового зібрання.
Як йдеться у повідомленні, ялинкова іграшка в радянські часи стала відображення соціально-економічного, побутового та політичного життя.
У 1949 році в СРСР до святкування 150-ї річниці Олександра Сергійовича Пушкіна виробники іграшок випустили прикраси, які зображували героїв його казок. Так на ялинках з’явилися золоті півники, Іван Царевич, Руслан і Людмила.
1953 року в СРСР російською вийшов переклад книги Джанні Родарі «Пригоди Чіполліно», ленінградська фабрика випустила невеликим тиражем серію персонажів казки. Там був сеньйор Помідор, барон Апельсин, сестри Черешні.
У середині 1950-х з’являються інші літературні казкові персонажі: братик Кролик і братик Лис, Червона Шапочка, Кіт у чоботях, Крокодил з «Тотоша і Кокоша», доктор «Айболить».
У 1955-му випускають автівку «Побєда» – вона теж прикрашає ялинку. Ялинка поступово перетворюється на виставку досягнень радянської економіки, господарства і культури.
У 1956-му виходить «Карнавальна ніч» Ельдара Рязанова. І відразу ж мода переноситься на ялинку у вигляді годинника, на якому за 5 хвилин північ.
У епоху Микиту Хрущова на ялинці – кукурудза, морква, перець, стопи пшениці, огірки та інші овочі-фрукти.
Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
31.12.2020