Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Прикордонні ліси під ударом: як війна знищує природу і що з цим робити

Війна завдає непоправної шкоди не лише людям, а й природі. Українські ліси опинилися під постійним вогнем — вибухи снарядів, уламки ракет і дронів провокують масштабні пожежі, нищать екосистему, яка формувалася десятиліттями.

Лише у 2024 році на Сумщині та Чернігівщині зафіксовано 151 лісову пожежу, що знищила понад 427 гектарів лісу. Проте вогонь — не єдина загроза. Величезні території залишаються замінованими: у північних регіонах України таких лісів — понад 22 тисячі гектарів.

Про це повідомляє Філія “Північний лісовий офіс”.

Боротьба з лісовими пожежами

Вогонь поширюється миттєво: достатньо одного вибуху, щоб охопити сотні гектарів лісу. Тому лісова охорона постійно чергує, щоб оперативно реагувати на загоряння.

Однак техніка зношується, і для ефективної боротьби з пожежами потрібні сучасні засоби. У 2025 році лісництва Чернігівщини та Сумщини отримають мобільні пожежні модулі, спеціалізовані машини та новітні системи відеоспостереження для вчасного виявлення займання.

Розмінування лісів

Заміновані території загрожують не тільки людям, а й тваринам. У Ніжинському та Чернігівському надлісництвах за останній рік вдалося очистити 27,6 га лісу.

Цей процес складний і небезпечний, але розмінування триває — кожен метр звільненої землі наближає нас до відновлення природи.

Відновлення лісів

Після пожеж залишаються згарища, проте лісівники повертають життя спаленим територіям. Там, де ще вчора був попіл, висаджують молоді дерева.

Прикордонні ліси під ударом: як війна знищує природу і що з цим робити фото №1
Прикордонні ліси під ударом: як війна знищує природу і що з цим робити фото №2
Прикордонні ліси під ударом: як війна знищує природу і що з цим робити фото №3
Прикордонні ліси під ударом: як війна знищує природу і що з цим робити фото №4

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, 08 лютого, рятувальники ліквідували вісім пожеж, з яких шість виникли у житловому секторі громадян, одна — в природних екосистемах, ще одна інша. На жаль, внаслідок загорянь загинули двоє людей.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2025-02-11 15:59:19