Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Пригоди "скандинавців" у Ніжині. Фото та відео


Неодноразово редакція mynizhyn.com пубдікувала інформацію про ГО “Ніжин-Сканді_Тур” та її голову Олену Овчар. Саме пані Олена (Шанс) вже давно організовує сканді-екскурсії по Ніжину. Сканді – це скорочення від назви одного з видів активного дозвілля – “скандинавська хода”.

31 січня Оленою Овчар, сертифікованим інструктором зі скандинавської ходи та Сергієм Зозулею, завідувачем відділу історії міста Ніжинського краєзнавчого музею була організована чергова сканді-екскурсія “На Магерки”.

Цікаві розповіді про панночку Миколи Гоголя (Яновського), історію Ніжинського університету та засновників Ніжинської гімназії вищих наук князів Безбородьків в поєднанні з активним, фізичним навантаженням подарували неймовірне задоволення всім учасникам!

На сторінці ГО “Ніжин_Сканді-Тур” Олена Овчар, організаторка скандинавської ходи в Ніжині розповідає наступне: 

Всім, доброго часу! Сьогодні я хочу розповісти вам особисту історію, як я почала займатися скандинавською ходою?

Вісім років тому, мій лікар посадив мене в себе в кабінеті, після інтенсивного лікування мікро інсульту, і сказав: «З вашими судинами бігати і пригати не можливо, але фізичні навантаження обов’язкові, щоб підтримувати форму й краще на свіжому повітрі.» Це був 2011 рік, і коли я вийшла з лікарні, то подивилася на світ іншими очима, мені було 34 років, позаду було розлучення, маленька дитина на руках, робота, щоб вижити….. З того часу, я змінила своє життя: по перше, пішла з роботи і почала займатися бізнесом, ще дало фінансову стабільність, я почала багато подорожувати, закохалася в Кримські гори, та знайшла собі однодумців, з якими вчилася відчувати свою душу і серце. По друге, шукала вид спорту, який підходив для мене: ходила на йогу, пробувала систему Цигун та пілатес. Гарно підходило б плавання, але, нажаль у нас немає міського басейну. І ось, одного разу, поїхавши до Києва на один із семінарів, на сцену вийшли люди в спортивних костюмах з лижними палицями, але без лиж. Що ви подумали, коли перший раз в житті побачили таких людей? Правильно: «Чудаки. А де ваші лижі?» І я так само подумала і посміялася, але коли почалася презентація Ігоря Єфименка, засновника Української школи скандинавської ходи, все змінилося.

Він почав розповідати за скандинавську ходу, та як вона впливає на організм людини, я не могла досидіти до кінця, все в середі мені кричало: «Ось, воно, то що тобі потрібно». Поясню, чому я так відчула:

1. Скандинавською ходою люди займаються на вулиці, ще значить що до головного мозку надходить найбільша кількість кисню.
2. Навантаження при ході можливо збільшувати або зменшувати в залежності від вашого фізичного стану (інструктор завжди підкаже особливості тренування).
3. При правильній техніці ходи, ми переносимо навантаження з наших ніг на руки, і починаємо рухатися відштовхуючись палицями, за рахунок цього приходить «відчуття польоту». А це неймовірний драйв.
4. Збільшується об’єм легенів та укріплюється м’язи серця.
5. Ще гарний спосіб знайти однодумців по позитивному мисленню.
Цього стало достатньо, щоб в перерві я підійшла до Ігоря і записалася на майстер-клас, але виявилось, що будуть готувати інструкторів зі скандинавської ходи, тоді я не ставила собі за мету займатися тренувальною практикою, брала техніку для себе.

І ось, в березні 2012 я стала сертифікованим інструктором скандинавської ходьби, замовила собі палиці і поїхала вперше в житті в Карпати до Верховини, де цілими днями гуляла сніговими доріжками, відпрацьовувавши свою техніку. Коли повернулась додому, почала ходити по стадіону біля будинку.

Як же мені було ніяково, коли люди сміялися з мене, показували пальцями, деякі знімали на відео. Але на той час, я розуміла, що роблю це для свого здоров’я та довголіття.

Поступово, біля мене почали збиратися люди, які питали: «А що ви робите? Навіщо це вам?» І так почала збиратися наша група здоров’я – любителів скандинавської ходи. Ми збиралися щонеділі на стадіоні «Спартак» та проводили групові заняття, а також дуже багато подорожували разом, організовували собі сканди-тури вихідного дня.

Більше 100 чоловік ми навчали ході з палками, разом з тим, сформувався кістяк групи 15-25 чоловік, які постійно її відвідували та спілкувалися між собою.

На деякий час, біля 3-х з половиною років, по сімейним обставинам та зміною основної роботи, я не проводила групових занять, але займалася особисто та надавала індивідуальні консультації та майстер-класи для зацікавлених.

З жовтня 2019 року, мною було прийнято рішення про повернення до тренерської роботи та організацію нової групи, для людей нашого міста, що хочуть навчитися і використовувати скандинавську ходу у своєму житті.

Тому, щиро запрошую приєднатися до нашої команди людей, які позитивно мислять та відчувають життя на повні груди! Я навчу ВАС любити скандинавську ходу, як ЛЮБЛЮ її я.

Записатися на майстер-клас можливо по телефону 067-977-02- 12 або написати в особисті повідомлення. До зустрічі, Олена Шанс.”

До підтримки реалізації Скандинавської ходи в Ніжині долучилися наступні організації: Ніжинський молодіжний центр та ГО “ЛіМ”, Ніжинський територіальний центр, Управління культури та мистецтв Ніжинської міської ради, Ніжинський краєзнавчий музей.

Фото Лілії Журко та Лізи Саєнко

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: mynizhyn.com
2021-02-01 16:56:03