Пригоди "скандинавців" у Ніжині. Фото та відео

Неодноразово редакція mynizhyn.com пубдікувала інформацію про ГО “Ніжин-Сканді_Тур” та її голову Олену Овчар. Саме пані Олена (Шанс) вже давно організовує сканді-екскурсії по Ніжину. Сканді – це скорочення від назви одного з видів активного дозвілля – “скандинавська хода”.
31 січня Оленою Овчар, сертифікованим інструктором зі скандинавської ходи та Сергієм Зозулею, завідувачем відділу історії міста Ніжинського краєзнавчого музею була організована чергова сканді-екскурсія “На Магерки”.
Цікаві розповіді про панночку Миколи Гоголя (Яновського), історію Ніжинського університету та засновників Ніжинської гімназії вищих наук князів Безбородьків в поєднанні з активним, фізичним навантаженням подарували неймовірне задоволення всім учасникам!
На сторінці ГО “Ніжин_Сканді-Тур” Олена Овчар, організаторка скандинавської ходи в Ніжині розповідає наступне:
“Всім, доброго часу! Сьогодні я хочу розповісти вам особисту історію, як я почала займатися скандинавською ходою?
Вісім років тому, мій лікар посадив мене в себе в кабінеті, після інтенсивного лікування мікро інсульту, і сказав: «З вашими судинами бігати і пригати не можливо, але фізичні навантаження обов’язкові, щоб підтримувати форму й краще на свіжому повітрі.» Це був 2011 рік, і коли я вийшла з лікарні, то подивилася на світ іншими очима, мені було 34 років, позаду було розлучення, маленька дитина на руках, робота, щоб вижити….. З того часу, я змінила своє життя: по перше, пішла з роботи і почала займатися бізнесом, ще дало фінансову стабільність, я почала багато подорожувати, закохалася в Кримські гори, та знайшла собі однодумців, з якими вчилася відчувати свою душу і серце. По друге, шукала вид спорту, який підходив для мене: ходила на йогу, пробувала систему Цигун та пілатес. Гарно підходило б плавання, але, нажаль у нас немає міського басейну. І ось, одного разу, поїхавши до Києва на один із семінарів, на сцену вийшли люди в спортивних костюмах з лижними палицями, але без лиж. Що ви подумали, коли перший раз в житті побачили таких людей? Правильно: «Чудаки. А де ваші лижі?» І я так само подумала і посміялася, але коли почалася презентація Ігоря Єфименка, засновника Української школи скандинавської ходи, все змінилося.
Він почав розповідати за скандинавську ходу, та як вона впливає на організм людини, я не могла досидіти до кінця, все в середі мені кричало: «Ось, воно, то що тобі потрібно». Поясню, чому я так відчула:
І ось, в березні 2012 я стала сертифікованим інструктором скандинавської ходьби, замовила собі палиці і поїхала вперше в житті в Карпати до Верховини, де цілими днями гуляла сніговими доріжками, відпрацьовувавши свою техніку. Коли повернулась додому, почала ходити по стадіону біля будинку.
Як же мені було ніяково, коли люди сміялися з мене, показували пальцями, деякі знімали на відео. Але на той час, я розуміла, що роблю це для свого здоров’я та довголіття.
Поступово, біля мене почали збиратися люди, які питали: «А що ви робите? Навіщо це вам?» І так почала збиратися наша група здоров’я – любителів скандинавської ходи. Ми збиралися щонеділі на стадіоні «Спартак» та проводили групові заняття, а також дуже багато подорожували разом, організовували собі сканди-тури вихідного дня.
Більше 100 чоловік ми навчали ході з палками, разом з тим, сформувався кістяк групи 15-25 чоловік, які постійно її відвідували та спілкувалися між собою.
На деякий час, біля 3-х з половиною років, по сімейним обставинам та зміною основної роботи, я не проводила групових занять, але займалася особисто та надавала індивідуальні консультації та майстер-класи для зацікавлених.З жовтня 2019 року, мною було прийнято рішення про повернення до тренерської роботи та організацію нової групи, для людей нашого міста, що хочуть навчитися і використовувати скандинавську ходу у своєму житті.
Тому, щиро запрошую приєднатися до нашої команди людей, які позитивно мислять та відчувають життя на повні груди! Я навчу ВАС любити скандинавську ходу, як ЛЮБЛЮ її я.
Записатися на майстер-клас можливо по телефону 067-977-02- 12 або написати в особисті повідомлення. До зустрічі, Олена Шанс.”
До підтримки реалізації Скандинавської ходи в Ніжині долучилися наступні організації: Ніжинський молодіжний центр та ГО “ЛіМ”, Ніжинський територіальний центр, Управління культури та мистецтв Ніжинської міської ради, Ніжинський краєзнавчий музей.
Фото Лілії Журко та Лізи Саєнко
Джерело: mynizhyn.com
2021-02-01 16:56:03