Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Прибиральник вулиць міста, знаєте таку професію?

У кожної людини є своя система цінностей, і кожен вважає, що тільки саме його система вірна. Все залежить від багатьох факторів, таких як: стан здоров’я, вік, статус у суспільстві, фінансова спроможність та незалежність, вихованість, впевненість у майбутньому тощо.

Хтось бачить реальне та “справжнє” життя з вікна дорогої автівки, якою керує власний водій, а хтось з кабіни вантажівки / фури, хтось з вікна ранньої маршрутки чи електрички, а хтось взагалі просто крутячи педалі велосипеда чи йдучи пішки на роботу. Хтось лежачи на дивані коментує в соціальних мережах та повчає, як і що кому робити, при цьому вважаючи себе повним фахівцем у всіх галузях, а хтось з 6 ранку, коли за вікном ще темна ніч, вже працює заради чистоти та благоустрою у своєму рідному Ніжині. Хто вони?

Так, вірно! Мова у цій публікації піде про наших “бійців невидимого фронту”, про прибиральників міста комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства”.

Якісне, швидке та вчасне прибирання міста від різного роду сміття – є головним фактором чистого та охайного вигляду сучасного Ніжина. Для забезпечення такого прибирання у КП “ВУКГ” є спеціально створений цех прибиральників міста на чолі з заступником начальника з прибирання, озеленення та благоустрою міста Андрієм Гомоляко.

Прибиральник вулиць або, іншими словами, двірник — необхідна і незамінна професія у справі підтримання чистоти і порядку на вулицях будь-якого населеного пункту.

У літню спеку, під дощем, на сильному вітрі саме прибиральники міста Ніжина виконують очищення міста від сміття, в тому числі й майданчиків в місцях встановлення контейнерів для збору побутових відходів, видаляють забруднення з тротуарів і проїжджої частини.

При сильному морозі, хуртовинах, заметілі прибиральники виконують очищення від снігу і намерзлого льоду поверхні тротуарів, пішохідних переходів, а у випадку ожеледі і слизькості –  обробляють посипковими матеріалами тротуари, пішохідні доріжки, вулиці, згрібають і відкидають снігову масу з проїзної частини міста.

Прибиральники вулиць Ніжина виконують складну, відповідальну й небезпечну роботу, особливо враховуючи критичну ситуацію з пандемією коронавірусу COVID-19 у всьому світі та, зокрема, у Ніжині. Зараз кожен прибиральник, кожен працівник з благоустрою має дуже великий ризик і безліч шансів з зараження цим вірусом вбивцею. Причина досить проста та кричуща – переважна більшість мешканців ставиться до карантину та заходів з профілактики від зараження вірусом досить необачно. На вулицях, алеях скверів та парків, біля контейнерів ТПВ, біля урн тощо, можна спостерігати велику кількість викинутих одноразових масок та засобів індивідуального захисту та гігієни, і жоден з тих, хто викинув, грамотно та вірно не утилізував свої відходи, хоча б склавши їх до одноразового пакета та зав’язавши його. Сміття з частками коронавірусу прибирається вручну прибиральниками на вулицях міста, у парках, біля магазинів, аптек, кафе, банків, зупинок автобусу, сміття вивантажене з контейнерів вторинної сировини сортується цехом з сортування, і там теж зустрічається досить багато таких “специфічних” відходів. Наразі певна частина прибиральників та працівників з благоустрою хворіє, а деякі в досить важкій формі. Ситуація може набути такого вигляду, що з 30 прибиральників залишиться декілька, а вони фізично не зможуть прибирати підпорядковані території.

Звертаючи увагу на актуальні проблеми сьогодення та враховуючи важливість робіт з прибирання нашого міста, звертаємось до кожного мешканця та гостей нашого міста! Наші трударі на ниві чистоти Ніжина працюють в складних умовах, з 6-ї ранку вони розпочинають нелегку боротьбу зі сміттям, наводячи лад у місті. Кожного дня ці відважні люди в помаранчевих костюмах наражають себе на небезпеку зараження коронавірусною інфекцією, і немає жодної гарантії, що хвороба у них пройде в легкій формі.

Шановні, давайте поважати і без того складну, і зазвичай невдячну, роботу наших дорогих прибиральників та не наражати їх зайвий раз на ризик інфікуватись смертельно небезпечною хворобою. Дотримуйтесь, будь ласка, елементарних норм викидання небезпечного сміття, а саме:

суворо дотримуватись простих правил і норм поводження з побутовими відходами, в тому числі з медичними:

– вдома тримати окремий сміттєвий пакет для збирання відходів, що можуть бути потенційними носіями вірусів (маски, рукавички, паперові носові хустинки тощо); у разі його заповнення герметично зав’язати та помістити ще в один пакет перед видаленням до сміттєвого баку або спеціальної ємності для збирання таких видів відходів (за наявності);

– у разі перебування поза домівкою, тримати із собою невеличкий пакетик для складання використаних паперових хустинок, масок, який потім вдома помістити у загальний пакет для таких відходів;

– не викидати одноразовий посуд, використані засоби захисту та паперові хустини до звичайних сміттєвих урн, аби птахи і тварини не розносили їх довкола.

Нагадуємо також про обов’язкове дотримання Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами, зокрема, положень, що стосуються поводження з медичними відходами категорії В – епідемічно небезпечними.

Дякуємо за ваше розуміння ситуації і повагу до прибиральників міста Ніжин та до їх нелегкої праці на благо всієї ніжинської громади!

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Unenizh.org.ua
2020-12-30 12:32:03