Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Президентський рейтинг Зеленського впав нижче 25% – КМІС

Президентський рейтинг нинішнього глави держави Володимира Зеленського знижується і зараз становить менш ніж 25%. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, якби перший тур президентських виборів відбувався вже найближчим часом, то Володимира Зеленського підтримали б 24,7% респондентів (серед тих, хто планує проголосувати і визначився з вибором).

Станом на середину вересня цього року рівень підтримки глави держави становив 33,3%. Відтак, за місяць рейтинг знизився більш ніж на 8%.

У першому турі президентських виборів 2019 року за Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців.

На другому місці зараз знаходиться п’ятий президент України Петро Порошенко, за якого готові віддати голоси 15,6% опитаних (серед тих, хто визначився з вибором). У вересні рівень підтримки політика становив 16,8%, а в першому турі виборів 2019 року за нього проголосували 15,95% виборців.

Третє місце в свіжому президентському рейтингу займає лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко. За неї зараз готові проголосувати 12,2% українців (серед тих, хто визначився). У вересні підтримка Тимошенко становила 10,3%.

Далі в рейтингу йде один із лідерів Опозиційної платформи – За життя Юрій Бойко з 9,4% підтримки респондентів. З вересня рівень підтримки політика практично не змінився (було 9,5%).

На п’ятій позиції – колишній голова Служби безпеки та лідер партії Сила і честь Ігор Смешко з 7,8% підтримки опитаних. У вересні його підтримували 8,7% українців.

Далі йде колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, за якого зараз готові проголосувати 7,1% респондентів. Із червня рейтинг політика зріс більш ніж удвічі (з 3,1%).

Інші кандидати наразі мають нижчу підтримку.

Опитування КМІС проводилося впродовж 15-18 жовтня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом було опитано 1200 респондентів віком від 18 років, які мешкають у всіх регіонах України (окрім окупованих територій Донбасу та Криму).

Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% – для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-20 11:18:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин