Україна і світ

Президент Венесуели Мадуро має намір відвідати Росію

У МЗС Венесуели повідомили, що Мадуро має намір укласти у Росії низку угод “на благо народу”

Джерело: 112.ua

Президент Венесуели Мадуро має намір відвідати Росію

Президент Венесуели Ніколас Мадуро має намір відвідати Росію, щоб укласти з її керівництвом ряд угод. Про це повідомляє прес-служба венесуельського МЗС у мікроблозі в Twitter.

“Незабаром ми побачимо, як президент Ніколас Мадуро у Росії ставить свій підпис під новими угодами”, – йдеться в повідомленні.

При цьому не вказується, які саме угоди має намір укласти з російським керівництвом венесуельський президент.

Новини за темою: Гуайдо заявив, що опозиція Венесуели не планує нового раунду переговорів із Мадуро у Норвегії

Відзначається лише, що це будуть угоди “на благо народу”.

Нагадаємо, що в травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори глави держави. За даними ЦВК країни, чинний президент Ніколас Мадуро здобув перемогу, набравши близько 70% голосів, а опозиція бойкотувала вибори.

Новини за темою: Мадуро закликав військовиків готуватися до можливого вторгнення США до Венесуели

21 січня цього року в Каракасі була здіснена спроба заколоту, організованого групою службовців Національної гвардії у одній зі столичних казарм. Після цього інциденту Верховний суд Венесуели відсторонив від посади голови Національної асамблеї, лідера опозиції Хуана Гуайдо. У відповідь той закликав жителів Каракасу та інших міст Венесуели вийти на акції протесту.

Через кілька днів у Венесуелі пройшли масові антиурядові акції. 23 січня Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасово виконуючим обов’язки президента країни. 

Практично відразу після цього Більшість країн Євросоюзу, США, Канада, Австралія і частина країн Латинської Америки заявили про визнання Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели або висловили йому підтримку.

Серед тих, хто підтримав президента Мадуро, що переміг на виборах, – Росія, Мексика, Куба, Болівія і Туреччина. Російські політики на події у Венесуелі і навколо цієї країни різко відреагували, розцінивши події 23 січня як спробу державного перевороту.

У квітні Гуайдо позбавили парламентської недоторканності і запустили проти нього кримінальний процес.

Держсекретар США Майк Помпео піддав критиці Росію за її спроби втручатися у внутрішні справи Венесуели. На його думку, саме завдяки підтримці таких країн, як Росія і Китай, Мадуро досі лишається при владі.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua