Україна і світ

Прем’єр Молдови Майя Санду вимагає відставки суддів Конституційного суду

Санду вважає, що судді знаходять собі виправдання, замість того, щоб визнати свою участь у спробі Демократичної партії незаконно зберегти владу

Джерело: 112.ua

Прем'єр Молдови Майя Санду вимагає відставки суддів Конституційного суду

Прем’єр-міністр Молдови Майя Санду вимагає, щоб судді Конституційного суду пішли у відставку. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Судді Конституційного Суду продовжують свої марення, ганьблячи на національному і міжнародному рівні установу, яку вони представляють”, – прокоментувала Санду обгрунтування Конституційним судом скасування своїх останніх рішень.

В суботу Конституційний суд країни вирішив анулювати ухвалені минулого тижня рішення, які призвели до політичної кризи. Суд аргументував скасування рішень оголошенням про передачу влади уряду Майї Санду і тим, що у парламенті сформувалася коаліція.

Новини за темою: Новий уряд Молдови приступив до роботи

Санду вважає, що судді знаходять собі виправдання, замість того, щоб визнати свою участь у спробі Демократичної партії незаконно зберегти владу.

“Я називаю такий підхід неприйнятним з точки зору поваги до Конституції країни. Конституційний суд має приймати акти у відповідності з положеннями букви і духу Конституції, а не на основі рішень і поведінки політичних діячів у країні”, – зазначила прем’єр.

Новини за темою: Ані Росія, ані Захід не хочуть, щоб Молдова пішла шляхом Венесуели

Конституційний суд (КС) Молдови скасував свої рішення про нелегітимність дій парламенту, які призвели до появи двох урядів і політичної кризи в Молдові. Таке рішення було прийнято після того, як Демократична партія Молдови оголосила про відхід в опозицію.

14 червня уряд Молдови на чолі з Павлом Філіпом, створений Демократичною партією 20 січня 2016 року, пішов у відставку. Питання про двовладдя в Молдавії було вирішене на користь нового уряду, створеного в суботу, 8 червня, Партією соціалістів і правим блоком Acum. Прем’єр-міністром Молдови була призначена одна з лідерів Acum Майя Санду.

В той самий день Конституційний суд вирішив розпустити парламент, однак Додон не погодився. Тоді суд усунув Ігоря Додона, пославшись на невиконання ним обов’язків, і призначив в. о. президента прем’єр-міністра Павла Філіпа. Філіп підписав наказ про розпуск парламенту і проведення дострокових виборів, які призначив на 6 вересня. Але нова коаліція цього рішення не схвалила.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close