Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Прем’єр-міністром Тунісу стане жінка – це вперше в історії арабських країн

Президент Тунісу Каїс Саїд призначив прем’єр-міністром країни геолога Наджлу Буден Ромдан. Вона стала першою жінкою в історії, яка очолила уряд у Тунісі та першою жінкою очільником уряду в арабській країні.

— Президент республіки Каїс Саїд доручив Наджлу Буден Ромдан якнайшвидше сформувати уряд, – йдеться у заяві офісу президента Тунісу у Facebook.

Президент Тунісу неодноразово наголошував на історичності висунення жінки у прем’єр-міністри у країні.

Саїд наголосив, що основним завдання нового уряду має стати боротьба з корупцією та хаосом, яким просякнуті чимало державних установ.

Буден стане десятим прем’єр-міністром Туніса з 2011 року, коли внаслідок революції було повалено режим диктатора Зін аль-Абдіна бен Алі, який правив країною понад 30 років.

Попередній уряд президент країни відправив у відставку 25 липня. Він призупинив роботу парламенту, зняв недоторканість з депутатів та взяв на себе всі владні повноваження в країні. За ці рішення його звинуватили у поверненні авторитаризму до Тунісу, а правозахисники закликали Саїда якнайшвидше призначити новий уряд.

Наджла Буден Ромдан – ровесниця президента Тунісу, їй 63 роки. Раніше вона очолювала проект реформи вищої освіти у Тунісі та працювала на керівних посадах у Міністерстві освіти.

Вона родом із туніського Кайруан та має диплом геолога, звання доктора наук у галузі геології та викладає у Національній інженерній школі Тунісу.

Фото: прес-служба президента Тунісу

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-29 18:05:43

Магазин Автозапчастин м.Ніжин