Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Прем’єр-міністри країн Балтії закликають Білорусь провести нові вибори

Глави урядів Естонії, Латвії та Литви спільно закликали Білорусь провести нові президентські вибори у країні.

Прем’єр-міністри Естонії Юрі Ратас, Латвії Кріш’яніс Каріньш та Литви Саулюс Скверняліс занепокоєні насильницькими методами придушення протестів в Білорусі та політичними репресіями. Вони вважають, що вибори президента не були вільними та чесними.

Очільники урядів закликали чинну владу у Білорусі припинити насильство з боку правоохоронних органів щодо мітингувальників, звільнити усіх політичних в’язнів та провести нові вибори за участі міжнародних спостерігачів.

Окрім того, вони хочуть, що ЄС запровадив санкції проти посадових осіб Білорусі, які відповідальні за насильницькі дії проти населення.

Протести у Білорусі

9 серпня після президентських виборів розпочались  протести у Білорусі через шосту перемогу Олександра Лукашенка.

Наразі вже майже тиждень протестувальники виступають проти чинної влади та вимагають проведення нових виборів президента у Республіці Білорусь.

Натомість Олександр Лукашенко вважає, що під мирними протестами у країні приховується зовнішнє втручання у ситуацію в країні. На його думку, це загрожує і Російській Федерації.

15 серпня відбулася розмова президентів Білорусі та Росії, під час якої вони обговорили протести і висловили впевненість, що всі проблеми скоро будуть вирішені.

Джерело: ERR

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-15 16:31:34