Правоохоронці затримали голову ВЛК Чернігівської області: що відомо
4 квітня співробітники СБУ затримали керівника військово-лікарської комісії Чернігівської області. Як повідомило Суспільному джерело у правоохоронних органах, мова про Віктора Лугіна.
За повідомленням джерела, його затримали у рамках розслідування справи Ігоря Кодовбецького — колишнього очільника Чернігівської обласної ВЛК, якого підозрюють в організації схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Кодовбецького затримали 22 лютого, під час обшуків в його оселі правоохоронці знайшли майже один мільйон доларів США готівкою та понад 22 тисячі євро.
Наразі Кодовбецькому повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
5 квітня Деснянський районний суд відправив Віктора Лугіна під варту без права внесення застави. Поки що — до 16 квітня. Суспільне готове надати Віктору Лугіну право на коментар в наступних своїх публікаціях. Також Суспільне звернулося за офіційним коментарем до пресслужби обласного управління СБУ. Там пообіцяли надати коментар згодом.
Що таке ВЛК
Військово-лікарська комісія (ВЛК) – це комісія лікарів, яка здійснює військово-лікарську експертизу – медичний огляд, на основі якого визначають придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобовʼязаних, установлюють причинний звʼязок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) із захистом Батьківщини/виконанням обов’язків військової служби/проходженням військової служби та визначають потребу у продовженні лікування/реабілітації, йдеться у повідомленні МОЗ України.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, кібервійна з Росією набирає обертів. Якщо у 2020 році було зафіксовано 800 кібератак, то вже другий рік поспіль їх кількість не опускається нижче 4 тисяч.
Viber
Джерело: mynizhyn.com
2024-04-06 15:14:02