Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Працівники ЧАЕС мають змінюватися: у МАГАТЕ стурбовані захопленням міста Славутич

Міжнародне агентство з атомної енергії висловило стурбованість за працівників Чорнобильської АЕС після того, як російські війська 26 березня захопили місто Славутич, де проживає багато людей, що працюють на реакторі.

Про це повідомив генеральний директор організації Рафаель Маріано Гроссі. За його словами, він як і раніше стурбований здатністю персоналу ЧАЕС регулярно змінюватися і повертатися у свої будинки в сусідньому місті Славутич для відпочинку. Вже майже тиждень на АЕС не відбувається ротації персоналу.

Славутич знаходиться за межами зони відчуження, створеної навколо Чорнобильської АЕС після аварії 1986 року. Російські сили взяли під свій контроль атомну електростанцію в Чорнобилі 24 лютого.

Зранку 26 лютого представники України повідомили МАГАТЕ, що Славутич оточений. Через кілька годин після цього керівництво Чорнобильської АЕС підтвердило повідомлення ЗМІ про захоплення міста російськими військами.

Генеральний директор МАГАТЕ неодноразово висловлював глибоку стурбованість у зв’язку зі складним становищем персоналу, що експлуатує українські ядерні об’єкти, які утримуються російськими військовими.

Рафаель Гроссі підкреслив, що здатність персоналу українських АЕС виконувати завдання без надмірного тиску входить до числа семи основоположних принципів ядерної безпеки.

Джерело: МАГАТЕ


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-27 09:18:13

Магазин Автозапчастин м.Ніжин