Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Позбутися символів комуністичної окупації: у Луцьку демонтують символіку СРСР

У Луцьку розпочали демонтаж радянської символіки на Меморіалі вічної слави. Усього планують прибрати два десятки бронзових символів тоталітарного режиму.

Зокрема йдеться про зірки з зображеннями серпа і молота, полководців червоної армії, радянські ордени та написи – вирішили позбуватися усього, що нагадує про період комуністичної окупації.

— Все-таки Україна, все має бути українське, нащо нам та символіка, проти якої ми воюємо. Не потрібно цього. Зробити меморіал українським та й все. Це буде краще, – розповів комунальник Андрій Марценюк.

З часом на меморіальному комплексі хочуть замінити на вірний рік початку Другої світової війни, а саме 1939-й замість російського наративу, що війна розпочалася у 1941 році. А також демонтувати радянську зірку на найвищій стелі Волині.

А ще у планах перейменувати більше сотні вулиць, які носять імена російських чи радянських діячів.

25 квітня у Києві під Аркою дружби народів демонтували радянський монумент робітникам. Під час демонтажу у скульптури, яка символізує російського робітника, відвалилася голова.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що Арку дружби народів у Хрещатому парку столиці перейменують на Арку свободи українського народу.

Фото: Факти ICTV

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-27 16:00:57

Магазин Автозапчастин м.Ніжин