Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Похорон принца Філіпа: у Великій Британії прощаються з герцогом Единбурзьким

У Великій Британії 17 квітня прощаються принцом Філіпом – чоловіком королеви Єлизавети ІІ і герцогом Единбурзьким.

принц Філіп

Через пандемію коронавірусу кількість учасників поховальної церемонії буде обмежена. Вона розпочнеться о 15.00 за британським часом і о 17.00 – за київським. На похороні принца Філіпа, крім декана Віндзора і архієпископа Кентерберійського, будуть присутні тільки близько 30 людей королівської родини.

Серед них принц Гаррі, який прилетів на похорон з США, щоправда без своєї дружини Меган Маркл, оскільки лікарі не рекомендували їй летіти через вагітність. Усі учасники церемонії повинні бути у масках і зберігати соціальну дистанцію.

Труну, завішену герцогським штандартом, з вінком, військовим беретом та мечем герцога, перевезуть до каплиці Святого Георга, де Філіпа і поховають. Під час процесії стрілятимуть військові гармати і лунатиме дзвін.

Смерть принца Філіпа

Про смерть принца Філіпа стало відомо 9 квітня. Чоловік королеви Єлизавети ІІ помер у віці 99 років, не доживши до свого 100-річчя два місяці.

Здоров’я принца Філіпа деякий час поволі погіршувалось. Зокрема, цьогоріч він переніс операцію на серці, після якої майже місяць перебував у лікарні.

Принц Філіп та королева Єлизавета II прожили у шлюбі 73 роки. Це найдовший королівський союз в історії Великої Британії.

Після смерті герцога Единбурзького Букінгемський палац оприлюднив промову королеви, у якій вона зазначала, що усі ці роки принц Філіп  був її надією та опорою.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-17 15:01:01