Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Походження Covid-19: у Китаї заявили про політизацію розслідування

Посольство Китаю у США заявило, що політизація походження коронавірусу перешкоджає розслідуванню його першопричини.

На їхню думку, деякі політичні сили зациклені на маніпуляціях та грі у пошуку винних. Всесвітня організація охорони здоров’я готується розпочати другу фазу досліджень походження коронавірусу.

На думку посольства, з цієї причини Китай перебуває під тиском. Багато людей висувають теорію про те, що вірус SARS-CoV-2 просочився з лабораторії в місті Ухань.  Китай неодноразово заперечував відповідальність лабораторії.

Старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров’я Ради з міжнародних відносин у Вашингтоні Янчжун Хуанг сказав, що відсутність відкритості Китаю стало основним фактором відродження теорії лабораторного витоку.

– Немає нових даних, щоб довести цю гіпотезу. Під час розслідування причин пандемії дійсно важливо мати прозорість, щоб зміцнити довіру до результатів розслідування, – заявив він.

Розслідування походження Covid-19

Спільне дослідження Китаю та ВООЗ, опубліковане в березні, показало, що витік коронавірусу з лабораторії дуже малоймовірний. Також є версія, що вірус міг передатися від кажанів до людини.

Китай водночас продовжує вказувати на можливість того, що Covid-19 з’явився в іншій країні та проник через заражені заморожені продукти або через торговельні мережі Південно-Східної Азії.

Джерело: CNA

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-27 09:34:04