Повернення ТЕЦ та ОТКЕ в управління Чернігова можуть відкласти: в чому причина

На розгляд 30-й сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання виносять два проєкти рішень про продовження оренди єдиного майнового комплексу об’єктів теплопостачання акціонерним товариством “Облтеплокомуненерго” та про скасування дострокового розірвання договору оренди “Чернігівської ТЕЦ” фірмою “Технова”. Чому так відбувається, навіщо об’єднувати два майнові комплекси та коли це може статися — читайте у нашому матеріалі.
Оренду ОТКЕ планують продовжити
Договір між міським фондом комунального майна та “Облтеплокомуненерго” про оренду єдиного майнового комплексу об’єктів теплопостачання міста підписували ще у червні 2001 року, який пізніше зі змінами та доповненнями продовжувався. Востаннє його продовжили в кінці 2022 року до 15 квітня 2023 року.
Відповідно до чинного законодавства перед розірванням договору оренду єдиного майнового комплексу орендар зобов’язаний повернути його орендодавцеві після проведення його незалежної оцінки. Але через те, що оголошений 27 січня 2023 року конкурс з відбору суб’єкта оцінювальної діяльності не відбувся за відсутності заяв, припинити договір наразі неможливо.
В результаті у проєкті рішення на розгляд сесії виносять пропозицію продовжити орендний договір на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану.
Чернігівська ТЕЦ в оренді “Технови” до кінця літа
Майно Чернігівської ТЕЦ було в оренді фірми “Технова” з 2000 року. Для прикладу, у 2021 році за цю оренду в бюджет, зі слів міського голови Владислава Атрошенка, надійшло близько 40 мільйонів гривень. За рік договір оренди спливав і місто не планувало його продовжувати. У 2022 році внаслідок російських обстрілів Чернігівська ТЕЦ отримала пошкодження, на усунення яких треба як мінімум 800 мільйонів гривень.
Одразу по завершенню активних бойових дій “Технова” сама ініціювала розрив договору оренди, що підтримали депутати на сесії 31 травня 2022 року.
Враховуючи звернення “Технови” та рішення Чернігівської міськради датою дострокового припинення договору оренди єдиного майнового комплексу визначили — 31 березня 2023 року. Хоча спочатку термін оренди був прописаний у договорі до 20 серпня 2023 року.
Проте, як йдеться у проєкті рішення, припинити договір 31 березня не вдасться через низку чинників, зокрема через недотримання строків оформлення звіту про оцінку майна та рецензії на цей звіт.
Тому в проєкті рішення на розгляд сесії виносять попередній строк дії договору оренди до 20 серпня 2023 року, а процедура повернення має знову розпочатись згідно з нормами чинного законодавства.
Що планували робити після повернення майна ТЕЦ та ОТКЕ в управління міста
Мережі, які кілька десятків років перебували в оренді фірми “Технова” та “Облтеплокомуненерго” міська влада вирішила повертати в оперативне управління міста та створювати єдину систему теплопостачання.
Для цього 30 червня 2022 року на сесії депутати одноголосно підтримали створення комунального підприємства “Теплокомуненерго”, якому й планують передати цілісні майнові комплекси, що нині в оренді “Технови” та “Облтеплокомуненерго”.
В кінці листопада 2022 року на сесії Чернігівської міської ради депутати проголосували за програму забезпечення діяльності КП “Теплокомуненерго” у розмірі 93 мільйонів гривень. Голосування відбулося без обговорення та доповідей.
Тоді представник КП “Теплокомуненерго” Олексій Щербина казав, що ці кошти не виділені, а рішення лише дає можливість внести в статутний капітал новоствореного підприємства ці гроші.

“Ще нема комплексу заходів чи обладнання, яке можна придбати за ці кошти. У рішенні, яке сьогодні ухвалили – зазначено, що кошти будуть вноситися за фінансової можливості бюджету. Це було потрібно для формування бюджету на наступний рік. Тобто, кошти можуть зайти й в розмірі мільйона гривень, або 10 тисяч”, — казав Щербина.
Він стверджував, що відповідно до статуту нового комунального підприємства, усі придбання повинні бути узгоджені виконавчим комітетом. Робити такі придбання будуть лише після припинення договору оренди Чернігівської ТЕЦ.
Читайте також
Автомобільний міст через Десну у Чернігові: від дерев’яного до підірваного авіацією
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.
Джерело: Суспільне мовлення України
2023-03-23 17:06:05