Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Потрібно більше санкцій: лідери Євросоюзу відреагували на обстріл вокзалу Краматорська

Лідери Європейського Союзу різко засудили сьогоднішній ракетний удар військ РФ по залізничному вокзалу в Краматорську (Донецька область). Жертвами обстрілу стали десятки мирних українців, зокрема й діти.

Так, високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловив думку, що таким чином РФ намагається закрити шляхи для втечі людей із регіонів активних бойових дій.

– Я рішуче засуджую здійснений сьогодні вранці невибірковий напад Росії на залізничний вокзал у Краматорську, внаслідок якого загинули десятки людей і багато зазнали поранень. Це ще одна спроба закрити шляхи втечі для тих, хто тікає від цієї невиправданої війни, та спричинити людські страждання, – зазначив глава дипломатії ЄС у своєму Twitter-акаунті.


Відреагував на обстріл вокзалу в Краматорську і глава Євроради Шарль Мішель. Він висловився за запровадження більшої кількості санкції проти РФ та за надання Україні більшої кількості зброї.

– Жахливо бачити, як РФ завдає удару по одній із основних станцій, що використовується цивільними особами, яких евакуюють із регіону, де Росія посилює свої атаки. Необхідні дії: більше санкцій проти Росії та більше зброї для України, яка прямує з ЄС. Щойно затверджено п’ятий пакет санкцій ЄС, – наголосив Шарль Мішель.

А очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що такі дії військ РФ викликають презирство.

– Сьогоднішній ранковий ракетний удар по залізничному вокзалу, який використовують для евакуації мирних людей в Україні, викликає презирство. Я вражена загибеллю людей та особисто висловлю свої співчуття президентові України Володимиру Зеленському. Мої думки з родинами загиблих, – написала вона в Twitter.


Обстріл вокзалу в Краматорську засудила і міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. Вона наголосила, що напад на мирних жителів є воєнним злочином, і Лондон притягне Росію та президента РФ до відповідальності.

Як відомо, під час обстрілу залізничного вокзалу в Краматорську війська РФ застосували ракетний комплекс Точка-У.

На той момент на вокзалі перебували близько чотирьох тисяч людей, які очікували на евакуаційні потяги. Більшість із них – це жінки та діти.

Згідно з останніми даними, внаслідок обстрілу 50 людей загинули, із них п’ятеро діти. Поранень зазнали 98 громадян (16 дітей, 46 жінок та 36 чоловіків).

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-08 20:54:50

Магазин Автозапчастин м.Ніжин