Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Поставки вугілля налагоджені, а доходи зросли – Власенко про роботу ПАТ Центренерго

В. о. генерального директора ПАТ Центренерго Юрій Власенко розповів, як сьогодні працює компанія, поділився ключовими досягненнями та планами на посаді, а також підкреслив перспективність теплової генерації в українському енергетичному секторі.

На момент початку роботи Юрія Власенка та нової дирекції підприємства, компанія знаходилася в тяжкому становищі. Взимку Центренерго працювало на повну потужність, щоб не допустити віялових відключень у пікові періоди навантаження.

Було використано майже все вугілля, а через витрати на роботу газових блоків накопичилася значна заборгованість перед НАК Нафтогаз. Сьогодні, менш ніж за три місяці з того часу, можна констатувати – компанія успішно вийшла з кризи.

— Фонд держмайна поставив переді мною та моєю командою п’ять основних KPI. Максимізувати доходи від продажу електроенергії, оптимізувати витрати, побудувати вертикально-інтегровану компанію, налагодити ефективний ланцюг постачання вугілля з державних шахт і підготувати компанію до приватизації в найкоротші терміни.

Завдання ми успішно виконуємо – поставки вугілля налагоджені, доходи зросли, витрати також оптимізуємо. Зараз займаємося побудовою вертикально-інтегрованої компанії, – зазначив Юрій Власенко.

Одним з ключових напрямів роботи стало оновлення стратегії реалізації електроенергії. Це забезпечило високу конкуренцію на аукціонах, а також значне зростання прибутків компанії.

— Ми оновили стратегію торгів і тепер успішно працюємо на українській енергетичній біржі. Відмовилися від практики продажу великих обсягів електроенергії за раз в одні руки. Тепер на аукціонах десятки компаній – часто це кінцеві споживачі, невеликі виробництва. Завдяки їхній конкуренції ціни на торгах зростають, а ми отримуємо більше виторгу, – поділився керівник Центренерго.

Підвищення доходів від реалізації електроенергії також дозволяє своєчасно оплачувати поставлене вугілля. Сьогодні компанія закуповує вугілля напряму у державних шахт та повністю забезпечена пальним.

Юрій Власенко також підкреслив, що балансуючі потужності теплових електростанцій Центренерго необхідні для української енергосистеми.

— Балансуючі потужності мають попит і з розвитком відновлюваної енергетики цей попит лише підвищуватиметься. Чим більше в Україні будується “зелених” електростанцій, тим більше будуть потрібні ТЕС, щоб збалансувати перепади споживання і виробництва. У майбутньому це будуть “золоті кіловати”, – вважає очільник Центренерго.

Він зазначив, що завдяки успішному виходу з кризи та виконанні поставлених завдань, вже за дев’ять місяців цього року Центренерго майже повністю компенсувало збиток від використання газу взимку цього року. За підсумками року компанія має отримати прибуток.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-19 14:32:24