Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Посилення контролю за гральним бізнесом: комітет Ради підтримав законопроєкт N9256-д

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики одноголосно схвалив законопроєкт N9256-д, який передбачає ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) і посилення вимог до реклами азартних ігор.

Про це повідомив голова податкового комітету Данило Гетманцев.

Що пропонується в оновленому законопроєкті N9256-д

За його словами, доопрацьований документ передусім має сприяти вирішенню проблеми поширення ігрової залежності під час воєнного стану, зокрема, серед військовослужбовців, які перебувають в екстремальних стресових умовах, тому потребують додаткових механізмів для захисту.

Зараз дивляться

Як зауважив Гетманцев, законопроєкт пропонує низку змін:

  • Посилення вимог до реклами азартних ігор (зокрема її заборона в інтернеті та обмеження можливості зловживань спонсорством для прикриття реклами).
  • Пропонується збільшення штрафних санкцій за порушення у цій сфері (з 300 до 600 мінімальних зарплат), повторне порушення передбачено як нову підставу для анулювання ліцензії організатора азартних ігор.
  • Вдосконалення інструментів контролю за гральним бізнесом (контрольні закупівлі, моніторинг інтернету).
  • Встановлення додаткових критеріїв для анулювання ліцензій для організаторів азартних ігор.
  • Задля попередження та подолання ігрової залежності на період воєнного стану запроваджується нова підстава для включення до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.
  • Пропонується унеможливити використання гравцем більше одного рахунка для здійснення всіх розрахунків із організатором азартних ігор, що дозволить ефективно реагувати на поведінку гравця з ознаками ігрової залежності.
  • Для збільшення прозорості процедури ліцензування передбачається, що заява про отримання ліцензії разом із документами, які до неї додаються, може бути подана в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Днями президент Володимир Зеленський відреагував на петицію про обмеження роботи онлайн-казино, яка менш ніж за добу набрала необхідні 25 тис. голосів.

У своєму зверненні увечері 29 березня глава держави запевнив, що реакція буде вже на новому робочому тижні, наголосивши, що доручив СБУ, Держспецзв’язку, Мінцифри та секретареві РНБО зібрати аналітику з цього питання і запропонувати рішення.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 16:03:44