Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Посадка туї навесні: терміни та поради при посадці

Туя — рід вічнозелених хвойних дерев та кущів родини кипарисових.

Вічнозелена хвойна рослина красиво виглядає в будь-яку пору року. Посадивши її, можна створити живу загорожу вздовж дому, бордюру або алеї. За це тую дуже люблять садівники та ландшафтні дизайнери.

Посадка та догляд за туєю дуже прості. Вона не вимоглива до кліматичних умов та стійка для хвороб. За сприятливих умов та правильному догляді вона може виростати до 30 м та жити понад 150 років.

Зараз дивляться

Розказуємо як та коли саме садити туї навесні – на Фактах ICTV.

Посадка туї навесні: поради та правила

Існує велика кількість сортів туї, тому обирати декоративні рослини варто залежно від призначення. Високорослі дерева підходять для зонування ділянки або створення живоплоту. Невисокі кущі краще використовувати для статичних композицій та альпінаріїв.

  • Якщо ви вирішили посадити туї, то найперше виберіть гарну ділянку. Вона має бути добре освітлена, але не перебувати під постійними сонячними променями, оскільки це може призвести до зневоднення рослини.

Якщо дерево буде постійно перебуває під прямими сонячними променями, то воно втрачатиме зелений колір. В повній тіні – ослабне та взимку може загинути.

  • Негативно впливають на вічнозелене дерево й протяги, тому для посадки туї навесні оберіть затишне місце.
  • Грунт для посадки має бути поживним, для цього можна додати пісок та торф.

Фото: Рexels

Коли садити туї навесні: найкращі терміни

Весна – це найбільш сприятливий час для посадки туї. Інколи садівники висаджують рослину восени, але в такому випадку коренева система може не встигнути перебудуватися під новий ґрунт до початку холодів, і туя загине.

Переваги посадки туї навесні:

  1. рослини краще розвиваються та менше хворіють;
  2. легше призвичаяться до нового місця, ґрунту та сусідніх рослин;
  3. протистоять ушкодженню шкідників.

Садити туї навесні краще з кінця березня до кінця травня. Коли земля вже добре прогрілася, а спека ще не наступила. Температура ґрунту має становити не менше 5 градусів.

Не забувайте добре поливати висаджену рослину, оскільки туя дуже любить вологу. Але слідкуйте, щоб не було підтоплення, аби уникнути надмірного зволоження і загнивання коренів. Поливати краще за все, орієнтовно, два рази на тиждень.

Коли будете садити туї навесні, зверніть увагу, щоб поблизу не було великих дерев, тому що корені рослини не можуть активно боротися за поживні речовини.

Якщо на ділянці є інші рослини, то відстань між ними та туями має становити не менше 5 метрів.

Якщо крім туї не буде ніяких інших рослин, то висаджувати кущі можна на відстані метра, а великі дерева – на відстані 4-5 метрів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 18:50:07