Україна і світ

Порядок денний ВР: Дата інавгурації Зеленського і реформа парламенту

На розгляді депутатів 80 законодавчих актів

Джерело: 112.ua

Порядок денний ВР: Дата інавгурації Зеленського і реформа парламенту

Верховна Рада сьогодні визначиться із датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, продовжить реформувати парламент і розгляне низку ратифікацій. Про це свідчить план роботи ВРУ на 16 травня.

Депутати розпочнуть роботу із голосування за законопроект про врегулювання діяльності Державного бюро розслідувань.

Друге питання у порядку денному – призначення дати інавгурації Зеленського. Голосуватимуть у порядку реєстрації проектів постанов – тобто за 19 травня, 19 травня, 20 травня, 19 травня (і 3 червня), 26 травня, 17 травня і 28 травня. Якщо одна із дат набере достатньо голосів, питання вважатиметься вирішеним. Якщо парламент не зможе визначитися – дату призначить спікер ВРУ Андрій Парубій.

Далі народні обранці мають намір реформувати парламент – на розгляді законопроекти про зменшення кількості комітетів ВР і про розподіл посад у комітетах за запропонованою формулою.

Новини за темою: Закон про державну мову офіційно опубліковано

Після цього у плані роботи великий блок питань для включення до порядку денного Ради.

Парламент має намір звернутися до міжнародної спільноти щодо засудження порушення прав корінних народів у Російській Федерації.

Питання промислової політики – наступні.

На четвер перенесли низку ратифікацій, зокрема про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження фільмів Eurimages, а також затвердження угод з Аргентиною про взаємну правову допомогу в кримінальних справах, видачу правопорушників, передачу засуджених осіб.

На розгляді ВР – проект закону про вихід з договору про проведення узгодженої антимонопольної політики.

Новини за темою: Порошенко модернізує партію і не проти дострокових виборів. Післямова до зустрічі президента з БПП

Блок питань інформатизації опинився у другій частині об’ємного порядку денного на сьогодні.

У першому читанні парламентарії мають намір розглянути законопроект, який дозволить громадянам подавати заяви про шлюб, розлучення тощо в електронному вигляді, а також скоротити строки розгляду документів.

Законопроект № 8557 про запровадження податку на виведений капітал опинився наприкінці порядку денного, тож нардепи можуть не встигнути розглянути його у першому читанні.

Новини за темою: Вакарчук збирається в четвер презентувати свою партію

Джерело: www.112.ua