Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Порушення Конституції і мільярдні збитки: 12 штатів США подали в суд на Байдена

У США 12 штатів подали позов на президента Джо Байдена через його кліматичний указ, що передбачає повернення країни до Паризької кліматичної угоди.

Порушення Конституції і мільярдні збитки: 12 штатів США подали в суд на Байдена

Зокрема, указ Байдена стосується загального зниження парникових газів в США за рахунок федеральних регуляторів, хоча у Конституції йдеться про право кожного штату вирішувати такі питання самостійно.

До позову генерального прокурора штату Міссурі Еріка Шмітта приєдналися його колеги з Арканзасу, Арізони, Індіани, Канзасу, Монтани, Небраски, Огайо, Оклахоми, Південної Кароліни, Теннессі і Юти.

Усі вони підтвердили, що указ Джо Байдена відверто порушує принцип поділу влади США, а його реалізація призведе до сотень мільярдів або трильйонів доларів.

Зокрема, зниження парникових газів в США відбуватиметься за рахунок масштабного скорочення робочих місць або й повного закриття великих підприємств і заводів, заміни системи електропостачання у мільйонах державних будівель тощо. Усі витрати на реалізацію указу покриватимуть платники податків.

– Це знищить робочі місця, задушить виробництво енергії та енергетичну незалежність Америки, зупинить інновації та збіднить працюючі сім’ї. Це підриває суверенітет Штатів, – йдеться у позові.

Байден підписав в перший день перебування на посаді указ про повернення країни до зобов’язань в рамках Паризького угоди по клімату, яке передбачає радикальне зниження парникових газів.

У 2018 році колишній на той момент господарем Білого дому Дональд Трамп вирішив вийти з угоди, яка, на його думку, гальмує розвиток американської економіки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-09 07:14:43