Україна і світ

Порошенко закликав Зеленського дотримуватися букви закону про українську мову

Президент наголосив, що цей закон підтримує державний статус української мови

Джерело: 112.ua

Порошенко закликав Зеленського дотримуватися букви закону про українську мову

Президент України Петро Порошенко закликав нову владу дотримуватися закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який був ухвалений Верховною Радою і вчора підписаний главою держави. Про це Петро Порошенко сказав, виступаючи під час церемонії закриття ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців, повідомляє прес-служба голови держави.

“Вчора, 15 травня, день, який назавжди увійде в історію, я мав високу честь і високу гордість підписати закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Насправді це величезна подія і було дуже зворушливо бачити на очах громадських активістів сльози і чути, що вони не вірили, що це взагалі можливо. Ми з вами це зробили”, – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що цей закон підтримує державний статус української мови, забезпечує конституційне право громадян України говорити рідною мовою і чути її в публічному просторі.

Глава держави наголосив, що робота над законом тривала не один рік, відбулася дуже широка дискусія по всій Україні і за її межами, у багатьох питаннях знайдено розумний компроміс, а підготовка до другого читання тривала кілька тижнів пленарної роботи Верховної Ради.

Новини за темою: Соціологія: 12% українців вважають, що не потрібно вивчати російську мову в українських школах

“Це дозволяє прогнозувати нашому закону дуже довге життя. Сподіваюся, що і нова влада, уважно вивчивши текст закону, підтримає і його дух, і його букву”, – наголосив Петро Порошенко.

“Закон є лише стимулюючим та мотивуючим. Він розроблявся, обговорювався та ухвалювався за обставин, коли країна-агресор зробила гуманітарну політику одним з ключових елементів своєї російської експансії. А отже питання не лише в тому чи іншому способі комунікації. Питання в українських змістах. А вони можуть бути найкраще донесені саме українською мовою”, – наголосив президент.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада 278 голосами народних депутатів ухвалила закон про державну мову. За словами голови фракції БПП, “текст законопроекту ніхто не бачив”.

14 травня депутати відхилили чотири проекти постанов, які не дозволяли спікеру парламенту підписати документ і передати на підпис президенту. Тоді ж спікер парламенту Андрій Парубій підписав законопроект.

Вчора документ підписав голова держави Петро Порошенко. А сьогодні, 16 травня, офіційно вступив в силу. 

Джерело: www.112.ua