Україна і світ

Порошенко: Україна не забуде злочину радянського режиму і сучасні злочинці також понесуть покарання за окупацію Криму

Глава держави переконаний, що право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі буде обов’язково відновлено

Джерело: 112.ua

Порошенко: Україна не забуде злочину радянського режиму і сучасні злочинці також понесуть покарання за окупацію Криму

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна ніколи не забуде злочину радянського режиму проти кримських татар і сучасні злочинці також понесуть покарання за окупацію Кримського півострова. Відповідну заяву він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

“75 років тому, 18 травня 1944 – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Йдуть з життя свідки, але спогади про влаштований Москвою геноцид залишаються в історичній пам’яті кримських татар – і у пам’яті усього українського народу. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо злочину радянського режиму. І сучасні злочинці понесуть покарання за окупацію Кримського півострова, за тортури та знущання над кримчанами”, – йдеться у ній.

При цьому глава держави додав, що він особисто переконаний: “Право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі буде обов’язково відновлено”.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У далекому 1944 році цей день став трагедією для 238,5 тис. осіб. Саме цього дня радянська влада депортувала татар з Кримського півострова вглиб материка – до Узбекистану, Казахстану і Таджикистану. Невеликі групи людей було відправлено також до Марійської АРСР, на Урал та до Костромської області Росії.

Більше детальніше про те, як відбувалася депортація кримських татар, а також які вона мала наслідки, ви можете прочитати у нашому великому матеріалі тут.

Джерело: www.112.ua