Україна і світ

Порошенко модернізує партію і не проти дострокових виборів. Післямова до зустрічі президента з БПП

Порошенко модернізує партію і не проти дострокових виборів. Післямова до зустрічі президента з БПП
“Разом ми йдемо перемагати на парламентські вибори! Разом ми повернемося на вулицю Банкову після наступних президентських виборів”, – заявив президент України Петро Порошенко на зустрічі зі своїми прихильниками поблизу Адміністрації президента 22 квітня. Очільник держави, за словами джерел 112.ua у пропрезидентській політичній силі, не проти дострокових виборів до парламенту, а от яким буде оновлене “військо Петра”, обіцяють показати ближче до літа.

“Ми програли битву, але не програли війну”

Такими словами зустрів свою прогнозовану поразку на президентських виборах чинний очільник держави Петро Порошенко. Стало очевидним, що попри результат він не сказав у політиці свого останнього слова й обов’язково прагне повернутися у топ-лігу вітчизняного політикуму. Залишалося питання – як. І найголовніше – з ким?

Ввечері 23 квітня Порошенко зустрічався з членами БПП. За словами парламентарів з пропрезидентської політичної сили, на зустріч з главою держави прийшли більшість нардепів, а також прем’єр Володимир Гройсман, члени уряду за квотою партії та генеральний прокурор Юрій Луценко.  

Акція “Дякую, Петре”: Під Адміністрацією президента зібралися прихильники Порошенка (фото, відео)

Офіційно у БПП це заперечують. Проти перевиборів виступає і партнер пропрезидентської фракції “Народний фронт”, зокрема спікер парламенту Андрій Парубій.

“Верховна Рада піде на чергові вибори в жовтні, як це передбачено в Конституції… Будь-які спроби розпустити парламент у цей час – шкідливі і незаконні. Парламент приймає важливі закони, уряд працює у поті чола”, – зачитав з трибуни парламенту спільну заяву фракцій БПП і НФ один з соратників екс-прем’єра Арсенія Яценюка Максим Бурбак.

Однак прихильники перевиборів не збираються відступати. У парламенті нардеп Валерій Писаренко, якого вважають близьким до колишнього заступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова, ініціював збір підписів за розгляд питання про відставку спікера парламенту Андрія Парубія. Однак поки, за прогнозами опитаних депутатів, відкликання нинішнього очільника законодавчого органу готові підтримати від 100 до 125 депутатів, чого недостатньо навіть для внесення відповідного проекту постанови до порядку денного. Хоча, як стверджують опитані автором цих рядків парламентарі, якщо цифра підписів наближається до 150, то “люди можуть підтягнутися”.

Та й голова Окружного адміністративного суду Павло Вовк чомусь дав політичний коментар, заявивши, що новообраний президент України Володимир Зеленський має можливість розігнати Раду до 16 червня.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: 112.ua
24.04.2019

Close