Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Поранені помруть, а живі загинуть у бою: захисники Маріуполя просять про евакуацію у третю країну

Із Азовсталі у Маріуполі виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський з позивним Волина закликав світових лідерів застосувати процедуру екстракції (extraction) до маріупольського гарнізону та цивільних.

Він нагадав, що захисники Маріуполя вже 62 дні ведуть бойові дії в повному оточенні. Нині понад 600 бійців поранені, їм терміново необхідна медична допомога, яку вони просто не можуть отримати на Азовсталі через брак умов, медикаментів та персоналу. На межі гуманітарної катастрофи разом з бійцями перебувають сотні цивільних, серед яких багато дітей та поранених.

– Я звертався до всіх світових лідерів, дипломатів, папи Франциска — кричав, наскільки міг — щоб нас почули та застосували до нас процедуру extraction… Врятуйте гарнізон Маріуполь. Застосуйте процедуру extraction. Сьогодні — не 1940-й, сьогодні — 2022 рік. Люди тут просто загинуть. Поранені помруть, а живі загинуть у бою, – наголосив Сергій Волинський.

У своєму зверненні він згадав події у Дюнкерку під час Другої Світової війни.

– Після прориву лінії Мажино 10 травня 1940 року і капітуляції Нідерландів 14 травня німецьке командування розвинуло свій успіх. Частини британських експедиційних сил під командуванням лорда Джона Горта, французькі частини та з’єднання, що входили до 16-го корпусу, і залишки бельгійських військ виявилися заблокованими в районі міста Дюнкерк, – розповів Волина.

В результаті тоді війська союзників скупчилися на узбережжі. Їм загрожувала катастрофа. Проте Адольф Гітлер наказав зупинили наступ танків. Тоді в рамках рятувальної операції вдалося визволити 338 226 французьких і британських солдатів.

Екстракція – тактика переміщення персоналу (військових, цивільних) із ворожого середовища в безпечну зону в умовах, коли є загроза втрати контролю над територією й загибелі людей.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-27 23:05:46

Магазин Автозапчастин м.Ніжин