Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Попри тиск та протести, Чернишов таки ліквідував ДАБІ

Очільник Мінрегіону Олексій Чернишов оголосив про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та старт роботи новоствореного органу — Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ).

На відміну від ДАБІ, у ДІАМ відсутній людський фактор, зазначив міністр. У межах чинного законодавства всі будівельні процедури та послуги переведено в цифру. Завдяки виключенню контакту з посадовцями, зокрема на етапі отримання дозволів, корупцію буде подолано.

– ДІАМ — це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган з відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи. І вже завтра він запрацює. Це один з важливих кроків реформування цілої галузі, яка протягом останніх років потерпала від корупції.

Спротив був потужний, але ми це зробили. Попереду — законодавчі зміни та завершення реформи містобудування. Відсьогодні ДАБІ більше не існує, жоден співробітник цього органу не буде працевлаштованим у новостворену ДІАМ.

Дякую прем’єр-міністру, колегам з уряду та народним депутатам за підтримку в цій складні та надважливій реформі, — зазначив міністр Олексій Чернишов під час прес-конференції.

Окрім ліквідації ДАБІ, реформа містобудівної галузі передбачає також посилення відповідальності за порушення будівельних норм та законодавства у сфері містобудування – адміністративної та кримінальної. Незабаром будуть розглянуті відповідні законопроекти №№5877, 5655, 5656.

Раніше повідомлялося, що наразі вже функціонує Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ). У цій системі доступні 11 послуг. Наприклад, можна отримати дозвіл на виконання будівельних робіт, декларацію про готовність до експлуатації об’єктів СС1 та видачу будівельного паспорта.

Нагадаємо, у березні 2020 року на виїзному засіданні уряду президент України Володимир Зеленський запропонував ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Він додав, що важливим елементом курсу держави є подолання корупції, зокрема у будівельній сфері.

Раніше Олексій Чернишов заявив, що повному запуску ДІАМ передувало підписання двох меморандумів. Перший — з Мінрегіоном та НАБУ. Відтак усі співробітники Державної інспекції архітектури та містобудування будуть проходити перевірку у НАБУ на доброчесність.

Другий — із Всеукраїнською асоціацією громад, який передбачає тісну співпрацю між громадами та ДІАМ. Зокрема, у розв’язанні питань у містобудівній сфері.

Фото: Мінрегіон

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-15 20:58:01