Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Попри повітряні тривоги та обстріли. У Києві лікарі врятували дитину з інсультом

Київські лікарі продовжують проводити найскладніші операції навіть під час війни. Зокрема, столичні нейрохірурги врятували маленького киянина, у якого стався інсульт.

Тарасу ще не виповнилося й три роки, з народження у нього вада – судинна патологія головного мозку. Його стан різко погіршився тиждень – у нього несподівано відмовили ліві рука та нога.

Після доправлення хлопчика до лікарні з’ясувалося, що у нього стався геморагічний інсульт, який спровокував внутрішньомозкову гематому у глибинних структурах мозку. Допомогти могла лише операція, яку виконують навіть у мирний час не у всіх лікарнях.

– Ми зрозуміли, що маємо мало часу. У хлопчика було об’ємне утворення у глибинних структурах мозку, яке тиснуло на здорові тканини, як наслідок виник гострий неврологічний дефіцит. Ми розуміли, що треба бігти до операційної,— коментує завідувач відділення нейрохірургії Охматдиту Павло Плавський.

Лікарі фахово видалили внутрішньомозкову гематому та каверному. Надскладне хірургічне втручання тривало протягом чотирьох годин, попри всі повітряні тривоги та обстріли. Діаметр гематоми з каверномою складав 5 см.

Завдяки чудовій роботі анестезіологів, дитина почала самостійно дихати ще на операційному столі. Через дві години після операції хлопчик почав рухати рукою та ногою. За добу дитину з реанімації перевели до відділення.

Наразі він з батьком він продовжує лікування в Охматдиті. Вдома його чекають мати та брат-близнюк.

Джерело: НДСЛ Охматдит

Фото: НДСЛ Охматдит

Попри повітряні тривоги та обстріли. У Києві лікарі врятували дитину з інсультом
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-23 08:28:22

Магазин Автозапчастин м.Ніжин