Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Понад півстоліття у чернігівській журналістиці: відійшов у небуття легендарний Віктор Муха

Понад півстоліття у чернігівській журналістиці: відійшов у небуття легендарний Віктор Муха

22 червня увечері у Чернігові, після тривалої хвороби, помер відомий газетяр, «легенда» чернігівської журналістики Віктор Муха.

В п‘ятницю 25 червня, о 9:30 біля другої лікарні відбудеться «прощання» з Віктором Андрійовичем, о 10:00 – від‘їзд на кладовище Яцево.

Народився він 10 жовтня 1948 року у Дмитрівці на Бахмаччині. У 1972-ому закінчив філологічний факультет Київського держуніверситету імені Шевченка. У 1984 році здобув фах журналіста.

Але то в теорії. На практиці Віктор Андрійович торував свій шлях у журналістиці упродовж 55 років (!) – після закінчення школи і до останнього подиху.

«Ази» професії Муха почав опановувати ще 1966 року, відколи працював кореспондентом, а потім завідувачем відділу у газеті «Комсомольський гарт». Він неодноразово згадував про теплу, душевну атмосферу, яку там застав.

Однак серце своє до кінця він віддав обласній газеті «Деснянська правда», до якої перейшов 1984-ого. Спочатку був завідувачем відділу, а потім – заступником головного редактора (до 2008-ого). Ветерани журналістики і досі називають його «душею» газети, майстром слова, відданим фахівцем.

Муха дав дорогу та виховав цілу плеяду молодих «акул пера». Так само полум’яним медійником був він і в особистому житті – побрався і кілька десятиліть прожив у щасливому шлюбі із колегою з «Деснянки», Еллою Яківною. Також опікувався життям первинної журналістської організації Національної Спілки журналістів України.

Другою «справою життя» і захопленням Віктор Андрійович вважав футбол. Був прихильником чернігівського клубу «Десна». За його ж словами, намагався не пропустити жодного домашнього матчу улюбленої команди. Мабуть тому вже на заслуженому відпочинку яскраво відзначився своїми оглядами в газетах «Український футбол» та «Деснянська правда».

«Віктор Андрійович багато років був прес-аташе футбольного клубу «Десна», літописець нашого клубу та автор книг про історію чернігівського футболу та «Десни», – ось як згадують про нього тепер спортсмени.

Муха – автор видань "Вогненні дороги" (1982), "Від "Юності" до "Вемблі" (1996), "Наші грають" (1997), "Сім рекордів "Десни" (1997), “Піввіку Десни» (2010). Нагороджений обласною журналістською премією ім. Василя Блакитного (1990).

На жаль, його нова книга не встигла побачити світ. Але історія клубу, написана Мухою, вийде на друкованих сторінках вже найближчим часом, обіцяє керівництво «Десни».

Редакція Високого Валу висловлює співчуття рідним, друзям, колегам…

 

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.06.2021

Залишити відповідь