Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Понад 90% українців вірять у перемогу над РФ, майже половина очікують на неї в найближчі тижні

Понад 90% українців вірять у перемогу над російськими військами. При цьому майже половина громадян впевнені, що вона настане вже протягом найближчих тижнів.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування, проведеного Соціологічною групою Рейтинг 18 березня.

За інформацією соціологів, 93% українців вірять у перемогу над РФ.

– Віра у перемогу залишається на найвищому рівні: 93% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад Росії. Впевненість у перемозі переважає в усіх регіонах країни, – зазначається в результатах опитування.

При цьому майже половина опитаних (47%) висловили сподівання, що Україна здобуде перемогу у війні з РФ вже протягом найближчих кількох тижнів.

Водночас чверть респондентів (23%) висловили думку, що війна в нашій державі триватиме ще кілька місяців.

І лише 12% вважають, що війна завершиться через півроку-рік, а, може й, й більший період часу.

Тих, хто взагалі не вірить в перемогу над РФ, практично немає. Водночас 17% респондентів не змогли відповісти на це запитання.

Як з’ясувалося під час опитування, абсолютна більшість українців (82%) вважають загрозу розколу всередині України малоймовірною. Соціологи наголошують, що ця впевненість відчутно зросла внаслідок згуртування громадян під час повномасштабної війни з РФ.

Загалом 77% українців впевнені, що справи в нашій державі рухаються у правильному напрямку. І лише 14% дотримуються протилежної думки.

Респондентів також попросили оцінити ймовірність виникнення в країні різних кризових ситуацій у найближчі кілька місяців. З’ясувалося, що українці вважають найбільш ймовірними інфляцію, зростання цін (45%), а також дефіцит палива на заправках (38%).

Знецінення гривні вважають ймовірним 23% опитаних, зрив посівної кампанії в Україні – 21%, голод – 13%.

Опитування відбулося серед українців віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Загалом соціологи опитали 1 000 респондентів, застосувавши метод CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 3,1%.

Варто зазначити, що це вже п’яте загальнонаціональне опитування групи Рейтинг. Під час четвертого опитування українців в умовах війни більшість респондентів заявили, що Україна повинна використати всі можливості для повернення окупованих територій Донбасу (86%) і Криму (80%). Крім того, 56% висловили думку, що головна мета вторгнення Росії – це повне знищення українського народу.

Фото: Соціологічна група Рейтинг

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-20 15:00:25

Магазин Автозапчастин м.Ніжин