Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Понад 2 млн українців можуть відключити від газу – Міненерго

До 1 січня 2023 року понад 2 млн споживачам потрібно встановити газові лічильники. Про це повідомили в Міністерстві енергетики.

Менше ніж за півтора року постачання блакитного палива українцям тільки для приготування їжі здійснюватимуться за умови його комерційного обліку.

Це передбачено законом Про забезпечення комерційного обліку природного газу.

– В Україні з 12,4 млн споживачів не оснащені індивідуальними лічильниками газу 2,25 млн домогосподарств. Із них більша частина – 2,15 млн – це ті, хто використовує блакитне паливо тільки для приготування їжі, – зазначають у міністерстві.

Половина цих споживачів мають будинкові лічильники газу, а інша половина домогосподарств – близько 1,1 млн – взагалі не мають приладів обліку.

5 березня Верховна Рада ухвалила в другому читанні й у цілому закон про продовження кінцевих термінів встановлення лічильників споживачам природного газу4248-1 до 1 січня 2023 року.

Документ передбачає введення 100% комерційного обліку природного газу.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, має контролювати процес встановлення лічильників газу для населення, яке проживає в квартирах та приватних будинках.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-26 19:10:40