Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Понад 100 паразитів зняли з собаки: у Чернігові розпочався сезон кліщів

Понад 100 паразитів зняли з собаки: у Чернігові розпочався сезон кліщів

У Чернігові розпочався сезон кліщів. Агресивні створіння атакують як людей, так і тварин.З собаки Фріди у центрі реабілітації тварин зняли 100 кліщів.

ЇЇ вдалося врятувати, але так щастить не всім. Особливо, якщо тварина дика або господарі не слідкують за нею і не обробляють у сезон відповідними препаратами. А для цього потрібно лише капнути кілька крапель безпосередньо на шкіру тварини  у такому місці, щоб вона до неї не дотягнулася, – рекомендує начальниця КП ВСЦ «Крок до тварин» Тетяна Діденко.

Якщо цього не робити, наслідки можуть бути критичними.

Еколог Юрій Карпенко цією весною теж уже мав справу з кліщами. Каже, маленькі кліщі можуть триматися на тілі до 3-5 діб, а дорослі більше 10 -ти. За цей час вони напиваються достатньо крові.

При цьому ці маленькі створіння небезпечні не тільки для тварини, але й для людини. Вона теж входить до їх харчового ланцюжка. При цьому вони не тільки живляться кров’ю, але й переносять серйозні хвороби. Вірусного енцефаліту у нашому регіоні поки що не фіксували, а от хвороба Лайма – звичайне явище, – каже лікар – інфекціоніст Оксана Баластрик.

У разі укусу кліща радять звертатися до лікарів. Вилікувати повністю хворобу Лайма не можливо.

Джерело — сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.04.2021