Україна і світ

Помер режисер “Приборкання норовливої” Франко Дзеффіреллі

Режисерові було 96 років

Джерело: 112.ua

Помер режисер "Приборкання норовливої" Франко Дзеффіреллі

В Римі на 97-му році життя помер італійський режисер Франко Дзеффіреллі. Про це на своїй сторінці в Twitter написав мер Флоренції Даріо Нарделла.

“Я ніколи не хотів, щоб цей день настав. Франко Дзеффіреллі пішов сьогодні вранці. Один з найвидатніших людей світової культури. Ми приєднуємося до болю близьких. До побачення, любий Майстер, Флоренція ніколи не забуде тебе”, – написав Нарделла.

Франко Дзеффіреллі – італійський художник, режисер театру, опери і кіно, продюсер, сценарист.

В роки Другої світової війни воював за Італійський Рух Опору. Після війни працював оформлювачем сцени в театрі Флоренції. У 1994 – 2001 роках був депутатом верхньої палати італійського парламенту – Сенату Італії.

А в 2004 році королева Великобританії Єлизавета II зробила Дзеффіреллі в лицарі-командори ордена Британської імперії: Дзеффіреллі, таким чином, став першим громадянином Італії, який удостоївся почесного титулу лицаря Великобританії.

Був режисером екранізацій творів Шекспіра “Приборкання норовливої” (1967 рік) і “Ромео і Джульєтта” (1968 рік). Серед знятих ним фільмів – “Гамлет” (1990 рік), “Джейн Ейр” (1996 рік). Двічі номінувався на премію “Оскар”, отримав премію BAFTA і два рази премію “Еммі”, п’ять разів завоював премію Давида ді Донателло.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close