Україна і світ

Польща і Словаччина готові поставити Україні винищувачі МіГ-29 – міністр оборони Надь

Польща згодна на спільне із Словаччиною надання Україні багатоцільових винищувачів МіГ-29.

Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

За його словами, це питання піднімалося під час зустрічі міністрів оборони країн-членів Євросоюзу в середу, 8 берещня.

Зараз дивляться

– Підтверджую, що Польща офіційно погодилась разом відправити МіГ-29 в Україну. На зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС у середу в Швеції польський колега підтвердив мені, що його країна погодиться на спільну передачу Словаччиною та Польщею надлишкових МіГ-29 обох країн для України, – наголосив Надь.

Він уточнив, що тепер рішення має ухвалити уряд Словаччини. Надь закликав не зволікати в цьому питанні.

– Я думаю, що настав час прийняти рішення. В Україні гинуть люди, ми можемо їм реально допомогти, тут немає місця словацькому політиканству. Це негуманно і безвідповідально, – написав Надь на своїй сторінці в Facebook.

Він також звернув увагу на заяву президента Польщі Анджея Дуди, який в інтерв’ю американському каналу CNN підтвердив готовність своєї країни діяти в питанні винищувачів в рамках міжнародної коаліції.

– Та частина МіГ-29, яка залишилася в Польщі і яка зараз служить у наших військово-повітряних силах – ми готові передати ці літаки, і я впевнений, що Україна була б готова негайно їх використати, – повідомив Дуда, нагадавши, що українські пілоти вміють керувати цим типом літаків.

Польський лідер висловив думку, що в майбутньому Україна отримає й багатофункціональні винищувачі F-16. Саме тому, за словами Дуди, зараз важливо готувати українських пілотів для використання цих бойових літаків.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-09 14:18:41

Магазин Автозапчастин м.Ніжин