Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Полив, підживлення та пересадка: як доглядати за монстерою вдома


Тропічні джунглі в себе вдома можна створити за допомогою певних видів рослин, на кшталт, монстери. А, щоб вона зеленіла на ваших підвіконнях, варто дотримуватися певного догляду за рослиною. Про полив монстери, де ставити горщик та інші важливі нюанси, розкаже у матеріалі Фактів ICTV наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Особливості монстери та кому підійде

Перш ніж дізнатися про догляд за монстерою, розповімо, що це за рослина та кому підходить.

Монстера належить до числа вічнозелених ліан з сімейства Ароїдних. Сам рід налічує понад 50 унікальних підвидів монстери, проте для вирощування в домашніх умовах підходить усього декілька різновидів.

Зараз дивляться

– Монстера – це тропічна, велика рослина, з характерними отворами на листах, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Свою назву рослина отримала від слова “monstrum”, яке має відповідний переклад – “монстр” або “чудовисько”. А все через незвичне та лопате листя.

Монстера очищує повітря, абсорбуючи токсини та шкідливі речовини, зокрема, формальдегід та фенол. Якщо вікна оселі, будинку чи офісу виходять на проїжджу частину, монстера зможе поглинати формальдегід, який є типовою складовою повітря у великих містах.

Завдяки своїй невибагливості – широко вирощується як кімнатна рослина і підходить навіть для початківців у рослинництві. А за правильного догляду цей вазон може вирости до 2-2,5 метра заввишки.

Як часто потрібно поливати монстеру

Монстера потребує багато вологи. Однак кількість поливу залежить від багатьох чинників – від пори року до розміру горщику.

– Частота поливу залежить від багатьох факторів: пори року, вологості повітря у кімнаті, типу ґрунту та розміру горщика, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

  • Пора року

Влітку рослина потребує значно більше вологи, адже активно росте.

Що стосується частоти поливу, то відштовхуйтеся в цьому питанні не тільки від пори року, але й від температури в оселі. Якщо вдома достатньо спекотно навіть взимку, то дотримуйтеся того ж самого графіку поливу, що й влітку – кожного дня або через день.

  • Вологість повітря

Чим більш сухе повітря, тим частіше потрібно поливати монстеру. Тож радимо слідкувати за тим, щоб вологість у приміщенні була на рівні 65-70%. Намагайтеся як найчастіше обприскувати листя та протирати його вологою губкою.

  • Горщик

Великий горщик буде довше утримувати вологу.

Головне правило – поливайте монстеру тоді, коли верхній шар ґрунту просох на глибину до двох сантиметрів.

  • Ґрунт

Пухкий ґрунт буде швидше висихати, тож монстеру доведеться частіше поливати.

Догляд за монстерою у домашніх умовах

Про полив та вологість повітря ми вже розібрались, а як щодо розміщення. Де краще поставити монстеру, аби вона почувала себе добре? А також поговоримо, коли варто пересаджувати вазон та про важливість підживлення.

  • Розміщення монстери в оселі

Рослина потребує яскравого, але при цьому розсіяного світла. Найкраще розміщувати монстеру біля вікна у західному чи східному напрямку.

– Цій рослині потрібне яскраве, але розсіяне світло. Це можна забезпечити на південних підвіконнях, використовуючи пристосування для невеликого притінення, або ж східні та західні підвіконня, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

  • Пересадка

Часто господарі, коли задаються питанням, як доглядати монстеру, згадують про важливість пересадки.

Зазвичай рослина потребує пересадки після покупки. У магазині монстера може перебувати у транспортному горщику, де коренева система дуже обмежена його розміром.

Фото: pixаbay

Для пересаджування підійдуть готові ґрунтові суміші, які можна купити у квіткових магазинах. Також їх можна сформувати власноруч. Для цього візьміть перегній, дернову та торф’яну землю у відповідній пропорції 2:1:1. Обов’язково додайте одну частину піску.

Молода квітка повинна рости у слабокислому або нейтральному ґрунті.

– Для проведення пересадки оберіть горщик трохи більшого об’єму за попередній, додайте на його дно дренажний матеріал, а у якості нового субстрату найкраще використати спеціальний ґрунт для декоративно-листяних рослин, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Далі обережно витягніть монстеру разом із земляною грудкою. Зауважимо, якщо коріння сильно переплелося з горщиком, то його можна розрізати. Видаліть сухі та пошкоджені корінці. Помістіть монстеру в новий горщик, засипте новим субстратом, злегка утрамбуйте та рясно полийте.

Більш детальну інструкцію, як пересадити монстеру від експерта, читайте за посиланням.

  • Підживлення

Молоді монстери підживлення не потребує, а дорослі навпаки. Вносити добрива можна з середини весни до кінця літа. Радимо використовувати виключно мінеральну підгодівлю, проте краще чергувати її з органічною. Оптимальна частота внесення добрив – один раз на два тижні.

Помилки у догляді за монстерою: чого не можна робити

Монстера належить до категорії кімнатних рослин, які потребують встановлення опор, здатних підтримувати її під час росту. А цим часто нехтують початківці, через що під вагою рослина ламається.

Тож радимо закріпити опори в ємності одразу під час пересаджування молодої рослини.

До того ж, часто монстера недотримує світла, у такому випадку її стебло витягується, листя жовтіє та стає млявим.

– Якщо таке сталося – переставте рослину у більш освітлене місце, уникаючи прямих сонячних променів, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Недостатня вологість може призвести до пожовтіння кінчиків листя або появи коричневих плям. Це можна виправити зволожувачем повітря чи просто обприскуванням рослини.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV писали, які кімнатні квіти не можна ставити у спальні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-07 10:37:53