Україна і світ

Політолог щодо двопалатного парламенту в Україні: Цю ідею треба обговорювати

“З моєї точки зору, цю ідею треба обговорювати. Я не думаю, що там рівень корупції зросте”, – пояснив політолог

Джерело: 112.ua

Політолог щодо двопалатного парламенту в Україні: Цю ідею треба обговорювати

В Україні через посилення ролі регіональних еліт і децентралізацію слід задуматися про запровадження двопалатного парламенту. Таку думку в ефірі “112 Україна” висловив політолог В’ячеслав Потапенко.

У якості прикладу експерт навів Великобританію і зазначив, що двопалатний парламент не повинен спричинити збільшення корупції або сепаратизму.

“У Великобританії якраз існує двопалатний парламент. Ми знаємо, що це найдавніша діюча демократія, яка існує. З моєї точки зору, в Україні посилилися регіони – на це є об’єктивні причини, суб’єктивні, в результаті політики децентралізації, в результаті посилення агросектору, який вийшов на провідні ролі, посилення децентралізаційних тенденцій – отримали гроші. Регіональні еліти потужні, вони не представлені в парламенті. Для того, щоб потрапити в парламент, вони йдуть мажоритарщиками і роздають “наліво”, – сказав Потапенко.

“Красивого легального правильного європейського механізму представництва регіональних еліт у нас немає. Тому що всі дуже бояться сепаратизму тощо. Але, щоб у нас не було дві палати, це аж ніяк не завадило нам втратити контроль над Кримом та частиною Донбасу. Питання не в інституціях, а в тому, як вони застосовуються. З моєї точки зору, цю ідею треба обговорювати. Я не думаю, що там рівень корупції зросте”, – пояснив політолог.

Раніше повідомлялося, що представник президента Володимира Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що глава держави не виключає введення двопалатного парламенту. Стефанчук зазначив, що змішана система виборів – велика біда українського парламенту.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua