Україна і світ

Політики вимагають аудит Нацбанку, щоб взяти його під контроль, – експерт

Політики вимагають аудит Нацбанку, щоб взяти його під контроль, – експерт

Під час передвиборної кампанії в штабі одного з кандидатів пролунала пропозиція після виборів провести аудит Національного банку. Це – спроба реваншу реформи банківського сектора, тому що ключовий елемент цієї реформи – незалежний НБУ.

Таку думку висловив у своєму відеоблозі “Фінансова грамотність” фінансовий аналітик Сергій Фурса у прямому ефірі 24 каналу.

Як зазначив Фурса, цей перший крок був поданий у прекрасній оболонці з аргументами “якщо вам нема чого боятися, то чому б і ні”. “Тим більше, поданий на тлі загального негативного ставлення суспільства до Національного Банку. Товариства, яке звинувачує НБУ в падінні гривні 2014-2015 роках і очищенню банківської системи”, – відповів аналітик.

І цей негатив намагаються використовувати, щоб взяти Нацбанк під контроль. Забуваючи розповісти суспільству, що саме контроль політиків над НБУ і привів нас усіх до такого різкого падіння курсу і необхідність очищення банківської системи,
– заявив Фурса.

До того ж, експерт запевнив, що аудит – це порушення закону про Нацбанк. 

“Політичний аудит, який потрібен політикам, щоб впливати на кадрові призначення, має зовсім іншу природу і порушує закон. Це не означає, що Нацбанк не підконтрольний суспільству і його керівництво може творити все, що завгодно. Ні, в законі є перелік причин, за якими главу НБУ можна звільнити”, – сказав Фурса.

За його словами, аудит – це спроба взяти НБУ під контроль тими, хто цей аудит буде проводити, бо це будуть не незалежні іноземні експерти. 

Фурса заявив, що українські політики дуже не люблять незалежний Центральний Банк. “І напевно на треба нагадувати, що станеться з економікою України в той момент, коли ми втратимо підтримки МВФ? Девальвація, інфляція стане першим сигналом, що щось пішло не так. І те зростання, скромне зростання в 3%, яке ми бачимо зараз, здасться манною небесною”, – додав він.

Повний випуск відеоблогу “Фінансова грамотність” з Сергієм Фурсою від 23 квітня 2019

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело Телеканал новини «24»
24.04.2019
Close