Місто і регіон

ПОЛІГОН В ОБМІН НА ЛІКВІДАЦІЮ СТИХІЙНИХ СМІТТЄЗВАЛИЩ – ПравдаТУТ Ніжин

Ніжинська сільська рада (входять села Ніжинське та Кропивне) отримала згоду виконавчого комітету Ніжинської міської ради на користування міським сміттєвим полігоном.

Приймати й утилізовувати тверді побутові відходи (ТПВ) з сіл міський полігон буде до кінця 2019 року. Прийматиме, бо свого полігону сільська рада не має. А ще чому б не допомогти тим, хто є потенційним кандидатом на приєднання до Ніжина.

Вивіз ТПВ з населених пунктів, які входять до Ніжинської сільської ради, організовується укладенням договору між цією сільською радою та ніжинським комунальним підприємством “Виробниче управління комунального господарства” (КП “ВУКГ”). Дати дозвіл на укладення цього договору — із таким проханням і звернувся до виконавчого комітету очільник сільської ради Володимир Орел. За його прогнозами, ніжинський полігон прийматиме до 40 тонн сміття на рік. “П’ять років ми плідно співпрацювали з КП “ВУКГ”. А от минулого року отримали відмову на укладення договору. Це нас трохи здивувало, адже свої фінансові зобов’язання за договором сільська рада виконувала повністю”, – говорить Володимир Орел.

На запитання, чи задумувалась сільська рада над облаштуванням власного полігону, керманич останньої відповів зі здивуванням: “Навіщо створювати свій, якщо поруч є ніжинський? Навіщо мати декілька сміттєзвалищ, якщо є одне, уже готове?”. До того ж, у січні 2014 р. Чернігівська обласна рада погодила проект землеустрою, яким передбачено включити до адміністративних меж Ніжина понад 230 га землі колишньої вже Григоро-Іванівської сільської ради (тепер Ніжинська). Із них 10 га, як запевняє сільський голова, збиралися використати для розширення міського полігону. Тобто сільська рада внесла навіть свою територіальну частку в міський полігон.

До відома, протягом 2017-2018 рр., за словами сільського голови, на полігон ввезли близько 120 тонн непотребу з сіл Ніжинське та Кропивне (останнє перебуває під підпорядкуванням Ніжинської сільської ради). Термін дії угоди завершився, дозволу на її переукладення минулого року не дали.

Доки члени виконавчого комітету роздумували над рішенням, про підтримку прохання сільської ради виступив керівник КП “ВУКГ”. Владислав Корман наголосив, що відходи с. Ніжинське забруднюють ґрунтові води, рух яких проходить містом, та погіршують екологічну ситуацію як на території Ніжинської сільської ради, так і на околицях Ніжина, куди викидають сміття жителі згаданого села.

“Якщо ми за рік вивозимо 25 – 27 тис. тонн непотребу, то додаткові 40 тонн відходів з сіл не нестимуть ніякої загрози й не завдадуть значної екологічної проблеми. Водночас, громаду треба якось заохочувати до об’єднання з містом. Приєднувати до себе не примусово, а добровільно”, – наполягає він.

Члени виконавчого комітету прохання сільської ради підтримали. І поруч з дозволом на укладання угоди на вивіз ТПВ, зобов’язали останню ліквідувати стихійні сміттєзвалища навколо Ніжина з боку населених пунктів, що входять до її складу.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua