Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Поліція повідомила про підозру трьом уродженцям Черкащини за оборудки з землею на Чернігівщині

Поліція повідомила про підозру трьом уродженцям Черкащини за оборудки з землею на Чернігівщині

Поліція 10 серпня вручила повідомлення про підозру трьом мешканцям Черкаської області, які у змові з десятками людей в шахрайський спосіб переоформили з державної у приватну власність 140 га землі. Відбувалось це все у Чернігові з березня по квітень 2020 року.

Про це повідомила Поліція Чернігівської області на своїй сторінці у Facebook.

Правоохоронці встановили, що кожен з членів угруповання мав свою роль: одна людина взяла на себе організацію діяльності офісів, друга займалася пошуком зацікавлених в земельній оборудці осіб, третя — вела перемовини з нотаріусом.

Всі три особи – мешканці Черкаської області, віком від 26 до 36 років. Чоловіки організували у Чернігові два офіси, де за грошову винагороду у 1000 гривень зібрали у 72 місцевих мешканців документи (копії паспортів, ідентифікаційних кодів, заяви) для начебто оформлення у власність цих людей земельних ділянок.

Згодом ці документи отримав приватний нотаріус. Він оформив довіреність на право розпорядженням всіма цими земельними ділянками загальною площею 140 га на одну людину.

Як кажуть у поліції, нотаріус виконав роль прокладки — уклав від імені кожного власника землі договір купівлі-продажу з юридичною особою, яка представляла інтереси організованого злочинного угруповання. У результаті цієї земельної оборудки державі завдали збитків на 1 400 000 гривень.

Правоохоронці провели обшуки у квартирах фігурантів в Черкаській області, де вилучили мобільні телефони, флеш-накопичувачі та чорнові записи, у яких містяться відомості про причетність цих осіб до земельної оборудки.

Слідчі повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України членам злочинного угрупування, які у змові з третіми особами шахрайським шляхом заволоділи землею державного значення.

Суд може позбавити їх волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
11.08.2021

Залишити відповідь