Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Поліція Новгород-Сіверського з початку року притягнула до відповідальності більше сотні домашніх кривдників

Поліція Новгород-Сіверського з початку року притягнула до відповідальності більше сотні домашніх кривдників

З початку 2021 року співробітники Новгород-Сіверського районного відділу поліції склали на домашніх кривдників 106 протоколів за вчинення домашнього насильства. Окрім того, слідчі відкрили два кримінальні провадження.

З початку 2021 року поліцейські Новгород-Сіверського району отримали ­176 повідомлень про вчинення домашнього насильства.

Кожного разу за вказаними адресами виїжджали екіпажі груп реагування патрульної поліції, дільничні офіцери поліції та ювенальні поліцейські.

106 разів були підстави скласти протоколи на домашніх кривдників за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення — вчинення домашнього насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування.

Окрім того, поліцейські склали  45 термінових заборонних приписів. Заборонний терміновий припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи. Його мета – негайно припинити домашнє насильство та не допустити його продовження чи повторного вчинення.

Заборонні приписи обмежують порушника у певних правах. Наприклад, йому можуть заборонити перебувати в одному приміщенні з жертвою домашнього насильства, наближатися до потерпілих, телефонувати їм тощо. І той факт, що агресор є власником житла, на ситуацію не впливає.

«Під час відпрацювання виклику по домашньому насильству, співробітникам блоку превенції цього року двічі довелося викликати слідчо-оперативну групу. Слідчі відкрили провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Особам, які вчинили протиправні дії, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. За ці дії їм загрожує до двох років позбавлення волі. До речі, одне провадження вже передано до суду», — сказав начальник Новгород-Сіверського районного відділу поліції Андрій Водолазкін.

поліції Чернігівської області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

06.04.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова