Україна і світ

“Поки процес не вийшов з-під контролю”: у Німеччині озвучили ядерні загрози для Європи

"Поки процес не вийшов з-під контролю": у Німеччині озвучили ядерні загрози для Європи

Широкий діалог з питання обмеження ядерних озброєнь є необхідним, поки процес ще можна контролювати. Жодна європейська країна не може стати ареною спіралі ядерного озброєння.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, повідомляє “Укрінформ”.

Німецький політик наголошує, що зараз існує загроза зникнення будь-яких обмежень щодо ядерної зброї.

Багатосторонні правила мають все більше “дірок”, ми стоїмо перед загрозою прийти до того стану, коли саме ядерна зброя більше не підлягатиме ніяким обмеженням,
– попередив Маас.

Маас закликав Вашингтон і Москву добре обдумати свої рішення (щодо припинення договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності – 24 канал). За його словами, укладений 1987 року договір показав, що задля загальної безпеки можна знайти компроміс навіть у часи крайньої конфронтації.

Міністр також додав, що розмовляв з російським головою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Німецький політик закликав російського колегу “проявити прозорість” у цьому питанні.

“Ми стурбовані розгортанням у Калінінграді ракет, здатних нести ядерні боєголовки. І ми не можемо закрити очі на те, що наші східні партнери в Європі ще більше стурбовані цим”, – сказав він.

До того ж, за його словами, представники Берліна ведуть переговори у США з американськими політиками.

Ми хочемо зберегти РСМД, тому що не хочемо, щоб Німеччина або будь-яка інша країна в Європі стала ареною спіралі ядерного озброєння… Але цього недостатньо… Ми хочемо більшого, і нам треба більше,
– заявив дипломат.

При цьому Маас стверджує, що навіть збереження цього договору не гарантуватиме миру в Європі.

Ми стикаємося з абсолютно новою ситуацією в політиці роззброєння і контролю над озброєннями і з багатьма новими викликами,
– наголошує він.

Міністр наполягає на відкритому обміні думками між США, ЄС і Росією з проблем безпеки у Європі.

Нагадаємо, 20 жовтня Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче розірвати з Росією договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. За його словами, саме Кремль порушив умови цієї угоди. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, “діять незграбно та грубо”, відтак їм доведеться вжити заходи “військово-технічного характеру”, якщо США все ж ухвалять це рішення.

Про який договір йдеться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.

Джерело Телеканал новини «24»
09.11.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: