Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Погрози Медведєва Швеції та Фінляндії у разі вступу до НАТО є блефом – експерти

Заяви Росії з приводу розміщення ядерної зброї у Балтії, якщо Швеція та Фінляндія вступить у НАТО, є нічим іншим, як “порожніми погрозами”.

– В Калінінграді завжди тримали ядерну зброю. Це відомо міжнародній спільноті, країнам в регіоні. Вони використовують це як загрозу, – заявив міністр оборони Литви Арвідас Анусаукас в інтерв’ю виданню BNS.

Експерт центру RUSI Семуель Рамані у Twitter назвав погрози Росії ймовірним блефом:

– Росія розмістила в Калінінграді ракети, спроможні нести ядерні боєголовки, тому погроза Медведєва розмістити ядерну зброю в Балтії, ймовірно, є блефом.

На думку Рамані, більше занепокоєння можуть викликати плани Росії збільшити присутність ВМС в Фінській затоці, “що може зашкодити перевезенням та торгівлі”.

Екс-міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт також назвав заяви Медведєва “порожньою погрозою”, а також спробою Кремля відлякати Фінляндію та Швецію від вступу до НАТО.

А колишній прем’єр міністр Фінляндії Олександр Стабб побачив у заявах Медвєдєва звичну “гібридну” тактику Кремля.

Крім того, погрози Медведєва означають, що між запитом від цих двої країн щодо вступу до НАТО та відповіддю Альянсу має пройти мінімальна кількість часу.

– Російскі загрози означають, що не може і не повинно бути часової прогалини між можливою заявкою про вступ до НАТО від Швеції та Фінляндії та відповіддю НАТО. Відповідь НАТО Швеції та Фінляндії має прийти через години після заявки, навіть не через дні, – написав європейських журналіст Янніс Кутсомітіс у Twitter.

Нагадаємо, що агресія Росії проти України спонукала позаблокові Швецію та Фінляндію розглянути можливість вступу до НАТО. Ці дві країни можуть подати заявки на вступ до Альянсу вже влітку.

Натомість екс-президент РФ Дмитро Медведєв заявив, якщо Фінляндія та Швеція стануть членами НАТО, “про жодний без’ядерний статус Балтики не може бути і мови”.

Джерело: Голос Америки


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-15 01:43:01

Магазин Автозапчастин м.Ніжин