Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Подвійне громадянство в Україні: дозволено чи ні

Конституція України визначає, що в Україні діє принцип єдиного громадянства. Чи дозволено в Україні подвійне громадянство, що відомо про подвійне громадянство у 2024 році — на Фактах ICTV.

Подвійне громадянство в Україні: дозволено чи ні

В Україні інститут громадянства регулюється законом України Про громадянство України № 2235-III від 18 січня 2001 року та Європейською конвенцією про громадянство, що була ратифікована Верховною Радою України 20 вересня 2006 року.

Незважаючи на те, що в цьому документі зафіксовано принцип єдиного громадянства, у ньому відсутня норма про недопустимість випадків множинного громадянства. Отже, закон не забороняє подвійне громадянство, а лише не визнає його. Тобто, за наявності в громадянина України громадянства іншої держави до нього застосовуються закони, як і до решти громадян України.

Зараз дивляться

Принцип єдиного громадянства не допускає існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Тобто забороняється запроваджувати громадянства певних областей чи міст. Наприклад, Харківської, Львівської, Полтавської областей або, наприклад, міста Київ.

Проте, згідно із законом України Про громадянство України, не виключається набуття українцями громадянства інших держав. Тобто, якщо громадянин України набув громадянство іншої держави або держав, то він не позбавляється українського громадянства й у правових відносинах з Україною надалі визнається лише громадянином України.

Чи є відповідальність за подвійне громадянство в Україні

Порядок декларування другого громадянства в Україні відсутній, тому довести факт наявності двох та більше громадянств практично неможливо.

Чи є відповідальність за подвійне громадянство в Україні? За подвійне громадянство – немає, але несвоєчасне подання заяви громадянина, який отримав іноземне громадянство чи підданство іншої країни, передбачає накладання штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Сума становить від 170 грн до 510 грн.

Джерело: Адвокатське об’єднання Бачинський та партнери

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 20:34:21