Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Подрібнені гілки, траву, бур’яни, листя треба викидати тільки в контейнери! Що тут складного?

Еволюція людини як особливого виду в природі вже давно призвела людство до сучасної цивілізації, а також цивілізованого поводження зі сміттям. В первинному світі для людини було цілком природно залишати свої відходи життєдіяльності просто неба, де заманеться. З поступовим розвитком людства та культури до рівня сучасної цивілізації було досягнуто значних успіхів, в тому числі, і в цивілізованому поводженні зі сміттям.

Окультурення людської природи в сучасному житті не дозволяє викидати сміття туди, куди захоче кожний – як з моральних, етичних принципів, так і по санітарних правилах і нормах. На жаль, це розуміють не всі люди, які населяють нашу планету, а тільки – цивілізовані, освічені, виховані та культурні…

В Ніжині також загальні принципи культурного поводження зі сміттям чомусь стосуються далеко не кожного, в результаті чого можна спостерігати – практично біля кожного майданчика для збору твердих побутових відходів – картину з розряду «не для людей зі слабкими нервами». Праворуч, ліворуч від майже кожного майданчика зі збору сміття (а особливо у совісних – і позаду майданчика) спостерігається шокуюча картина засмічення гілками, травою, листям, склом, будівельним та іншим сміттям. Купи цього сміття досягають висоти 2–4 метрів та розтягуються на багатометрову відстань вздовж. Доволі часто в нашому місті можна почути вислови на кшталт: «Де захочу, там і буду викидати сміття, я ж плачу за вивезення сміття – прибирайте!». Дехто – свідомо, дехто – ні порушують чистоту Ніжина та загальний санітарний стан і при цьому зовсім не замислюються ні про що, окрім вирішення своїх особистих справ та проблем, а проблема з тотального засмічення міста була, і, на жаль, залишається актуальною.

Цілком зрозуміло, що жителям міста потрібно кудись дівати обрізані гілки з дерев та кущів, сухе листя та інше сміття, але потрібна елементарна культура викидання цього сміття.

Як один з ефективних способів утилізації відходів з городів та садів – це спосіб утилізації через компостування, який дає не лише можливість отримати цінне біологічне добриво, а й являє собою спосіб цілком природньої утилізації такого роду відходів.

Іншим способом цивілізованої утилізації таких відходів є акуратне складання їх до контейнерів зі збору ТПВ. При такому способі утилізації у місті не будуть створюватись стихійні сміттєзвалища, а майданчики для збору сміття та територія поряд будуть завжди мати чистий та охайний вигляд. Головне правило такої утилізації рослинних відходів говорить:

«ВИКИДАЙТЕ ТРАВУ, БУР’ЯН, ГІЛКИ ТА ІНШУ ДРІБНУ ДЕРЕВИНУ ТІЛЬКИ В КОНТЕЙНЕРИ ТА СЛІДКУЙТЕ, ЩОБ ДОВЖИНА ЇХ СЯГАЛА МАКСИМУМ 50 СМ!».

У разі недотримання цих елементарних правил на порушника чекатиме штраф згідно зі ст. 152,153 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А контролюючі органи правопорядку допоможуть засмічувальникам міста зрозуміти їхню провину та усвідомити всю тяжкість скоєного злочину проти свого міста та його мешканців!

Шановні ніжинці! Тільки спільними зусиллями можна не допустити перетворення Ніжина на величезний смітник. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища на вулицях рідного міста! Подбайте про чистоту Ніжина, культуру викидання сміття та про повагу до всіх оточуючих!

Не будьмо байдужими! Любімо природу та наше місто! Зробимо довкілля чистішим!

Unenizh.org.ua
2021-04-08 17:26:04