Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Побачили світ нові видання про міста та фортеці Чернігівщини

Побачили світ нові видання про міста та фортеці Чернігівщини

Відомий чернігівський історик Олександр Бондар випускає серію книжок у науково-популярному стилі під назвою «Міста і фортеці Чернігово-Сіверщини». Цю справу він розпочав у 2019 році. А нещодавно світ побачили нові книжки.

«Це книжки-«метелики», невеликі за обсягом, до ста сторінок», – у коментарі для ЧЕline зазначив Олександр.

Він спеціально пише саме такі книжки. Мовляв, перед товстими виданнями у людей виникає психологічний бар’єр.

«Більшість людей не захоче читати товсту книжку. Коли ж людина бачить видання до ста сторінок, то каже: «Оцю книжку прочитаю за три чи чотири години», – каже він.

За словами автора, суть серії – показати населені пункти нашої Чернігівщини через містобудівний і фортифікаційний аспекти.

Побачили світ нові видання про міста та фортеці Чернігівщини

«Перша книжка цієї серії має назву «Невідомі фортеці Чернігівщини». Це загальне видання. Друга книжка – про Батурин. Третій випуск присвячений Чернігову – від давньоруського часу й до початку ХІХ сторіччя. А в четвертій розглянуто специфічну тему про оборонні культові споруди Чернігівщини», – розповів Олександр Бондар.

Між тим, автор зізнався, що від досліджень саме Чернігова вже втомився, бо працює над цією темою вже 15 років. Тож надалі варто очікувати на нові дослідження, пов’язані з Чернігівщиною, а не обласним центром.

«Теми наперед, звісно, є, але загадувати не хочу. Однозначно вони будуть пов’язані з містечками та містами  Чернігівщини або з якимись об’єктами. Хотілось би зробити книжечку про Любеч – одне з найстаріших міст Чернігівщини, про Березну, Мену, Сосницю, Морівськ, Остер, Козелець. Але це все ще далекі плани», – зауважив історик.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

30.11.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин