Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

План дій щодо Донбасу передбачає збільшення місії ОБСЄ в Україні в 4 рази

План спільних кроків, запропонований українською делегацією в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, передбачає збільшення складу наглядової місії ОБСЄ в чотири рази.

Про це повідомив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович на прес-брифінгу.

– Дорожня карта, яку оприлюднив Петро Порошенко позавчора. Я дуже радий, що президент Порошенко повністю підтримує план спільних кроків, який запропонувала українська делегація в ТКГ. Вони збігаються на 99%, – сказав Арестович.

Єдиною відмінністю спікер назвав миротворців ООН.

– Ми говоримо про збільшення спостережної місії ОБСЄ вчетверо, зараз їх близько 500, а ми плануємо 2 тис., яка здійснюватиме і контроль над передачею кордону, і проведення виборів, і взагалі моніторинг всієї території України, – додав він.

За словами Арестовича, питання можливого розміщення миротворців ООН в Україні не розглядається, оскільки РФ має право на вето в Раді безпеки ООН.

Порошенко в річницю нормандської зустрічі в Парижі запропонував план забезпечення миру на Донбасі на основі виконання мінських домовленостей.

Він підкреслив, що влада повинна через відновлення реформ, дотримання верховенства права, успіх на антикорупційному фронті і економічне зростання зміцнювати стійкість України у відсічі російському агресору.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-11 12:47:25